Priit Tali: EPL pani taas Mart Helmele oma sõnad suhu

Eesti,
©UU
EPL-i pealkiri intervjuule on valitud võimalikult mahlakas.

Uute Uudiste kaasautor Priit Tali kirjutab sellest, kuidas vasakäärmuslasest ajakirjanik Vahur Koorits on intervjuus Mart Helmega loonud vestluskaaslasest halvustava taustapildi.

„Järjekordne, juba kirvereegliks muutunud muster meie ajakirjanduses: Vahur Kooritsa telefoniintervjuu Mart Helmega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ajakirjanik esitab jutu sees konkreetse küsimuse – „Kas laulev revolutsioon oli massipsühhoos või massihüsteeria?“

Mart Helme vastab – „Ma ei ütle, et see oli hüsteeria, aga see oli massimeeleolu, kus inimesed üksteist üles kütsid.“

No ei saa ju kuidagi kahte moodi mõista!

Ja ometi tekitab Delfi suure pealkirja „tsiteerides“ Helmet – „laulev revolutsioon oli massihüsteeria, seal ma ei osalenud.“ EPL artikli alapealkirjas toonitatakse veelkord – „Siseminister nimetab laulvat revolutsiooni hüsteeriaks.“

Olid head ajad, mil artiklite pealkirjadeks valiti mahlakamad väljendid intervjuust, mis jutu sisu ei kandnud, kuid kõlasid intrigeerivalt ja atraktiivselt. Nüüd ei viitsi ajakirjanikud ega toimetajad isegi oma teksti läbi vaadata ja tummisemaid tsitaate otsida. Pealkirjas pannakse intervjueeritava suhu lihtsalt suvalised sõnad, mis kindlasti klikke toodaksid. Sageli lausa vastupidise sisuga tegelikult öeldule.

Sõna on vaba. Küll vale ja valelik, aga see-eest vaba. Palju õnne!“

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused