Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Prokuratuur: miitingutel jõuga mikrofoni rabamine on inimõigus

-
28.03.2019
Õpi, Eestimaa – granaadiga Tarand-Matrossov on prokuratuuri kaitstav Eesti tulevik!
© Robin Roots/Õhtuleht

Just nii võib käsitleda prokuratuuri otsust, mille kohaselt tohib loata tribüünile ronida, mikrofoni krabada ja jooksu pista, kuid takistada seda ei tohi.

Põhja ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, milles süüdistatakse kahte meest Indrek Tarandi suhtes toime pandud vägivallas eelmise aasta novembris.

Prokuratuur esitas süüdistuse 58-aastasele Meelisele ja 56-aastasele Mardile, mehi süüdistatakse poliitik Indrek Tarandi suhtes toime pandud vägivallas eelmise aasta 26. novembril riigikogu hoone ees, edastas Põhja ringkonnaprokuratuur.

Põhja ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Alar Lehesmets sõnas, et oma seisukohtade kaitseks vägivalla kasutamine on lubamatu.

„Igal inimesel on õigus meelt avaldada ning riigikogu esine plats Toompeal ongi kõige õigem koht, kus oma arvamus välja öelda. See õigus peab jääma igale inimesele ning seejuures ei tohi keegi karta, et teda oma mõtete välja ütlemise eest võidakse rünnata,“ ütles Lehesmets.

Härra Lehesmets, selgitage inimestele veel kord üle: ühe erakonna välja kuulutatud sihtsõnumiga miitingul võib kestahes, eriti aga oponent ronida tribüünile; ta võib kõnelejalt mikrofoni röövida ja sellega jalga lasta; mistahes rikkumisi ei tohi inimesed segada ega või ka vahele minna; provokatsioonid on Eestis LUBATUD!

Prokuratuur annab Eesti inimestele seega teada – rikkuge teiste tegemisi mõnuga, meie kaitseme teid!

Tuletagem meelde, et EKRE hagi Tarandi vastu viskas politsei kohe prügikasti!