Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Prokuratuur uurib võimalikku inimkaubandust Ukrainast tulnud tööjõuga

-
09.09.2023
Prokuratuur näitab üha rohkem oma võimu selles riigis.
© Uued Uudised

Äripäevas mullu avalikustatud info peale, et suurtele ja tuntud Eesti firmadele koristusteenust pakkuva Krausbergi ukrainlastest töötajad tegid 12tunniseid puhkepäevadeta tööpäevi, algatas prokuratuur kriminaaluurimise inimkaubandust käsitleva paragrahvi alusel.

Äripäeva andmetel on aasta kestnud eeluurimise käigus üle kuulatud suur hulk Krausbergi praeguseid ja endisi töötajaid.

Krausbergist lekkinud töögraafikute alusel nähtub, et ettevõte rikub räigelt töö- ja puhkeaja seadust ning paneb oma ukrainlastest töötajad rügama suisa 400tunniseid kuid.

Äripäevale kirjeldas üks anonüümsust palunud ukrainlasest endine Krausbergi töötaja, kuidas nad töötasid 12 tundi päevas ilma puhkepäevadeta. Eesti keskmise palga väljateenimiseks tuli neil väikese tunnitasu tõttu teha kuus 300–350 ja rohkem tundi tööd.

EKRE on juba aastaid tagunud häirekella teemal, et liberaalide tohutu soov tassida Eestisse odavat tööjõudu, olgu siis Ukrainast, Moldovast või lihtsalt lasta sellel sisse voolata Euroopa Liidu nn pagulaspoliitika abil, on sisuliselt ihalus uusajastu orjakaubanduse ning odavtöö jõu järele. Meenutagem näiteks maasikakorjajaid.

Igatahes on konservatiivid selle “orjakaubanduse” üheselt alati hukka mõistnud, aga alles nüüd hakkab kohale jõudma.

 

Allikas: Äripäev