Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Pronkssõduri jumaldajast keskerakondlane võttis riigikogus jutuks Hitleri kaotuse

-
16.05.2017
Laadime sisu...

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu fraktsiooni liige Jaak Madison küsis peaminister Jüri Rataselt hinnangut keskerakondlasest riigikogulase Oudekki Loone seisukohale, justkui ei olekski punaarmee Tallinna pommitanud ega Nõukogude Liit Eestit okupeerinud. Ratase vastus oli temalikult ümmargune.

“Palun andke oma hinnang Keskerakonna esimehena, kuidas mõjub see avalikkusele, Euroopale ja ka Eesti inimestele, kui peamine kõneleja peaministri partei fraktsiooni nimel on isik, kes alles nädal aega tagasi eitas Tallinna pommitamist punaokupantide poolt ja seadis kahtluse alla üleüldse okupatsiooni,” päris Madison.

Peaminister Jüri Ratase vastus oli talle omaselt mittemidagiütlev. “Ma kindlasti arvan, et Oudekki Loone on väga võimekas Riigikogu liige. Ma olen täiesti veendunud, et ta on tubli Euroopa Liidu asjade komisjoni liige ja, muide, teie ametikaaslane samas komisjonis, kus teiegi olet. Ta saab hästi hakkama erakonna esindamisega siin, kui ta läbirääkimistel fraktsiooni nimel sõna võtab. Ma ei sea kuidagi kahtluse alla ühtegi Riigikogu liiget, kes on saanud Eesti elanikelt mandaadi ja andnud siin Riigikogu ees ametivande. Mul on palve: ärge ka teie seadke seda kahtluse alla!” vastas Ratas.

Marksismi õppejõu Eero Loone tütar, riigikogulane Oudekki Loone süüdistas riigikogu kõnepulti astudes Madisoni esmalt valetamises. “Mina ei ole kunagi Tallinna pommitamist eitanud. Vastupidi, vaadake järele stenogrammist. Siinsamas saalis olen ma märtsipommitamise aastapäeva meelde tuletanud. Selle küsimuse valguses ma tõesti loodan, et teie fraktsiooni euroskeptitsism on tervemõistuslik ega tulene asjaolust, et teil on lihtsalt kahju, et Hitler tookord kaotas. Vaat seda Euroopa avalikkus küll ei mõistaks, Eesti avalikkusest kõnelemata,” lajatas Loone.

UU