Pühapäev on Kadride päralt – head kadripäeva, eesti naised!

Kadrid tulid üsna pea pärast Marte.

Pühapäeval on kadripäev ja rahvuskonservatiivid soovivad sel puhul palju õnne kõigile tublidele eesti naistele, eriti Kadridele.

Targad raamatud või õigemini internet ütleb, et kadripäev on pidupäevaks ka neile, kelle nimeks on Kaarin, Kadi, Karin, Karina, Kata, Katariina, Kati, Katre, Katri, Katrin, Kätlin, Triin, Triina ja Triinu – õnne kõigile!

EKRE ridades on Kadri-nimelisi naisi omajagu, ennekõike aga meenub meie vapper Kadri Vilba, kes on EKRE Lääne-Tallinna ringkonna juhatuse liige ning EKRE fraktsiooni nõunik Tallinna volikogus, ühtlasi ka kandidaat Riigikogusse kevadistel valimistel.

Kadri Vilba näitas saates “Otse Postimehest”, et võõraste suguharude fuuriad rahvuskonservatiivseid naisi naljalt ei murra ja saavad meie amatsoonidelt ka nina pihta. Kadripäevaks sobikski uus vanasõna: “Kui näed Kadrit Postimehega, tuleb halb Vilja-õnn!”

Kadripäev on eesti rahvakalendri tähtpäev, mis on saanud nime Aleksandria pühaku Katariina mälestuspäeva järgi, kes oli tuntud sünnitajate naiste abistajana – tema abi on ka Eestisse vaja, kuigi eesti naised on tugevast puust ja võivad Ratase valitsuse kiuste, õigemini, temast hoolimata vajadusel ka põllul sünnitada.

Kadripäeva lahutamatu osa on kadrisandiks käimine – kadrid soovisid pererahvale head vilja-, karja- ja pereõnne, mida on Eestis tänagi vaja. Kõiki kombeid ümber seletada ei jõua, seega veel kord – õnne Kadridele ja kõikidele teistele toredatele eesti naistele.

Kommentaarid