Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

PUUST JA PUNASEKS | Kuidas mitte jätta oma häält ripakile ja toetada eurovalimistel rahvuskonservatiive

-
06.06.2024
Soovitame hääletada 9. juunil ja paberil
© UU

Kutsume üles kõiki oma lugejaid andma oma panus selleks, et rahvuskonservatiivid saaksid nii Eestis kui ka Euroopas jõudu juurde ning elu võiks taas hakata liikuma normaalsuse suunas. Selleks tulge kindlasti valima ja toetage EKRE kandidaati!

Euroopa Parlamendi järgmise koosseisu suurus on 720 liiget (praeguses on 705 liiget),  Eestist valitakse sinna seitse saadikut.

Hääletamisõigus on kõigil vastava liikmesriigi ja teiste seal elavate Euroopa Liidu liikmesriikide kodanikel alates 18. eluaastast.

Hääletamine valimispäeval

Uued Uudised soovitab valida valimispäeval ehk pühapäeval, 9. juunil. Valimispäeval on avatud kõik valimisjaoskonnad üle Eesti kella 9-st 20-ni. Kõik jaoskonnad üle Eesti on avatud hääletamiseks kõikidele valijatele, sõltumata nende registrijärgsest elukohast. Vaata jaoskonna asukohti siit: https://ep2024.valimised.ee/et/polling-stations

Hääletamine eelvalimistel

Kui teil 9. märtsil valima minna ei ole võimalik, siis käige kindlasti eelhääletamas. Alates reedest 7. juunist on avatud KÕIK valimisjaoskonnad üle Eesti. Valija saab hääletada mis tahes valimisjaoskonnas, sõltumata oma registrijärgsest elukohast. (Käesoleva nädala esmaspäevast neljapäevani saab hääletada valdade ja linnade ning Tallinna linnaosade keskustes.)

Kodus hääletamine

Kui valijal on tervislikel või mõnel muul mõjuval põhjusel raske valimisjaoskonda kohale tulla, saab ta taotleda kodus hääletamist. Selleks tuleb esitada kohalikule omavalitsusele taotlus. Seda saab teha kirjalikult juba praegu. Suulise taotluse saab esitada omavalitsuse määratud telefoninumbril reedel ja laupäeval kella 12-st kuni 20-ni ning pühapäeval kell 9-st kuni 14-ni.

E-hääletamine

Uued Uudised ei soovita e-hääletust kasutada selle läbipaistmatuse ja kontrollimatuse tõttu, aga pigem osalege e-hääletusel kui jätate üldse hääletamata. E-hääletamine kestab ööpäevaringselt kuni laupäeva, 8. juuni õhtuni kell 20. Valimispäeval ehk pühapäeval, 9. juunil enam e-hääletada ei saa. E-hääle andmiseks tuleb veebilehelt valimised.ee alla laadida valijarakendus. E-hääletada saab ainult arvutit kasutades.  Autentimiseks on vajalik kas ID-kaardi või mobiil-ID olemasolu.

Kui valija tunneb, et e-hääletamise hetkel polnud tema hääletamise turvalisus tagatud, on tal võimalus kuni laupäeva õhtuni oma valikut uuesti e-hääletades muuta. Kui valija on valimistel osalenud nii elektrooniliselt kui ka pabersedeliga, läheb arvesse ainult jaoskonnas tehtud valik. Valijal on võimalik veel ka pühapäevasel valimispäeval jaoskonnas pabersedeliga hääletades oma e-häält muuta.

Tule kindlasti valima! 

Kõige olulisem on tulla valima. Kutsu valima ka oma sugulasi, sõpru ja tuttavaid!

Rahvuskonservatiividest kandideerivad Euroopa Parlamenti 𝗠𝗮𝗿𝘁𝗶𝗻 𝗛𝗲𝗹𝗺𝗲, 𝗔𝗻𝘁𝗶 𝗣𝗼𝗼𝗹𝗮𝗺𝗲𝘁𝘀, 𝗛𝗲𝗹𝗹𝗲-𝗠𝗼𝗼𝗻𝗶𝗸𝗮 𝗛𝗲𝗹𝗺𝗲, 𝗛𝗲𝗻𝗻 𝗣õ𝗹𝗹𝘂𝗮𝗮𝘀, 𝗦𝗶𝗶𝗺 𝗣𝗼𝗵𝗹𝗮𝗸, 𝗠𝗲𝗿𝗹𝗲 𝗞𝗶𝘃𝗲𝘀𝘁, 𝗥𝗮𝗶𝗻 𝗘𝗽𝗹𝗲𝗿, 𝗔𝗿𝘃𝗼 𝗔𝗹𝗹𝗲𝗿, 𝗝𝗮𝗮𝗸 𝗠𝗮𝗱𝗶𝘀𝗼𝗻.

Euroopa Parlamendi valimistel osaleb Eestis 78 kandidaati. Eestil on Euroopa Parlamendis 7 mandaati.

VAATA LISAKS:

ep24.ekre.ee
www.valimised.ee