Raadiosaade “Vaba sõna” I Olukorrast Ukrainas – otse Kiievist

Eesti, Raadiosaade "Vaba sõna", Saated,

Seekordne raadiosaade „Vaba sõna“ tuleb Ukrainast, otse Kiievist, kus viibivad praegu Riigikogu EKRE fraktsiooni liikmed Anti Poolamets ja Ruuben Kaalep. Räägitakse olukorrast sõjas olevas riigis ning oma visiidist Ukraina parlamendi Intermariumi rühma esindajate juurde. Intermariumi rühm on Ülemraada suurim ning pühendub Läänemerest Musta mereni ulatuva riikide koostöömudeli arendamisele.

Ka külastati rahvuslike pataljonide esindajaid nii Lvivis, kui Kiievis, et selgeks saada nende abivajadusi.

Vigastatud sõdurite rehabilitatsioonikeskuses kohtusid Poolamets ja Kaalep arstidega ja vesteldi taastustavil olevate võitlejatega. Saadikud ei läinud Ukrainasse ilma külakostita. Azovi pataljonile jt rahvuslaste üksustele kingiti luuredroone, mis osteti MTÜ-le Ukraina Eest tehtud annetustest.

Lvivi tabanud raketirünnaku ajal kogeti südalinnas ka õhuhäire sireene.

Kaalep ja Poolamets räägivad ka ukrainlaste võitlusvaimust ja meeleoludest tagalalinnades.

Lisaks minnakse vaatama Vene armee hävitustöö jälgi Butšas ning esinetakse meelevaldusel, milles pöördutakse rahvusvahelise üldsuse poole, et kuulutada venemaa terrorismi sponsoreerivaks riigiks.

Konservatiivide poliitiline vestlussaade “Vaba sõna” on eetris Virumaa TRE raadios igal kolmapäeval kell 19 sagedusel 97,0 MHz. Samuti nüüd ka laupäeviti kell 12. Saade on järelkuulatav ka aadressil https://viru.treraadio.ee/

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused