Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

„Räägime asjast“ abordist: laps kasvab kõige turvalisemas kohas, emaüsas, ja siis rebitakse ta tükkideks

-
24.03.2019
„Räägime asjast“ abordist: laps kasvab kõige turvalisemas kohas, emaüsas, ja siis rebitakse ta tükkideks

Kolmanda teemana võtsid Mart ja Martin Helme saates „Räägime asjast“ ette niinimetatud abordipaanika.

Martin Helme sõnul jõuti koalitsioonikõnelustel kokkuleppele, et Eesti riik võtab ette kõik vajaliku abortide arvu vähendamiseks ja elussündide arvu kasvuks, naiste turvalisuse suurendamiseks ja nende parimaks nõustamiseks. „Kes saaks selle vastu olla?“ küsis ta.

Mart Helme meenutas, et algul räägiti, nagu tahaks EKRE abordid keelata, siis aga hakati erakonda süüdistama arstide ründamises, sest abortide arv olevat nagunii vähenenud. „Me räägime 4000-5000 sündimata lapsest ja kui Eestis sünnib aastas umbes 15 000 last, siis neljandik ju tapetakse – lapsi võiks olla 20 000,“ rääkis ta. „Mille üle me vaidleme, kui EKRE soovib panna raha inimeste harimisse, et olukord paraneks? Milles te meid süüdistate, kui me soovime, et aborte oleks vähem?“

Martin Helme rääkis, et pärast tema esinemist „Esimeses stuudios“ tuli hea tagasiside, sealhulgas ka koalitsiooniläbirääkimiste partneritelt. „See hea kommunikatsioon oli vaja ära tappa, ja siis leiti naistearstid, kes viskasid pikali ja rääkisid, kuidas neid olevat solvatud. Ma vaatasin pärast intervjuu üle – me keskendusime nõustamisele ja elussündidele. Ka loode on inimene, kellel on õigus inimõigusele, õigusele elule – ma ei lase pidada endale loengut neil, kes rikuvad inimõigusi. Ma ei rünnanud arste, vaid neid, kes inimõigusi ja Hippokratese vannet rikuvad,“ sõnas ta.

Martin Helme sõnul on Hippokratese vanne muljetavaldav moraalne tekst, mis on aktuaalne ka tänapäeval – selles on räägitud eutanaasiast keeldumisest ehk sellest, et arst ei anna mürki; et arst ei aita naisi abordi tegemisel; et arst aitab abivajajaid ja peab kinni patsiendi konfidentsiaalsusest.

„Arstivanne aga on ümmargune – seda ehk tõesti ei rikuta, küll aga Hippokratese vannet,“ lausus ta, lisades, et kui kogu selle loo tagajärjel jätab mõni naine abordi tegemata või arst sellele kaasa aitamata, on midagi juba saavutatud.

„Kujutage ette last, kes kasvab emaüsas, kõige turvalisemas kohas, ja siis tullakse ja rebitakse ta tükkideks,“ kirjeldas Mart Helme, kes soovitas näidata vastavat videomaterjali noortele naistele, ja miks mitte ka meestele, et nad näeksid, kui julm see on.

Martin Helme kirjutas sellest möödunud neljapäeval ka artikli Delfisse, kus see ruttu tasuliseks muudeti, ja reede hommikul juba kadunud oli. „Kõige õnnetumad on seejuures naised, kellele feministid räägivad õigusest teha oma kehaga mida iganes, ja kes manipuleeritakse otsusele hävitada oma laps – nad on elu lõpuni õnnetud ja seda feministide süül,“ sõnas ta. „Me arvasimegi, et feministide leerist mingi vastulöök tuleb.“

Mart Helme lisas, et rahvuskonservatiivid ei taha aborte ära keelata, vaid neid ära hoida ning viia naised selleni, et nad tahaksid lapsi saada, mitte neist loobuda, ja see põhimõte on nüüd kirjas ka koalitsioonilepingus.