Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Räägime asjast”: Eesti peavoolumeedia moonutab täielikult Trumpi ümber toimuvat

-
06.10.2019
Ukraina-skandaali keskmes pole mitte Donald Trump, vaid tema rivaal Joe Biden ning tema poeg Hunter.
© Reuters/Scanpix

Pühapäevase saate “Räägime asjast välispoliitilises osas rääkisid Mart ja Martin Helme Trumpi-Bideni skandaalist ehk sellest, millest Eesti peavoolumeedia rääkida ei taha.

Nimelt palus USA president Donald Trump Ukraina uuel presidendil lasta uurida Joe Bideni poja Hunter Bideni tegevust Ukrainas 2014. aastal, mil Obama oli president ja Biden asepresident.

Hunter Biden sai tollal Ukraina riikliku gaasikompanii juhatusse (koos John Kerry pojaga) ning aitas sel firmal pääseda Krimmi okupeerimise järel Venemaale kehtestatud sanktsioonidest, samuti oli ta kaasosaline Ukraina oligarhide raha väljapumpamisel Küprosele.

Trump palus Ukraina uuel presidendil Volodõmõr Zelenskõil uurida Hunter Bideni korruptiivset tegevust, kuid demokraadid keerasid selle väiteks, nagu tahaks ta oma võimaliku rivaali järgmistel presidendivalimistel ehk demokraatide kandidaati Joe Bidenit tema poja kaudu kahjustada.

Selle juhtumi põhjal levitatakse taas libauudist, nagu hakataks Trumpi selle eest ametist tagandama, kuid sel pole mingit tagapõhja. Mart Helme märkis, et kuigi USA kongressis uurivad seitse komisjoni Trumpi väidetavaid tegusid, ei saa Kongress teda maha võtta – demokraadid üritavad Trumpi rünnates hoopiski Hunter Bideni korruptsioonitehinguid kinni mätsida.

Martin Helme tõi välja ka selle, et kõik Vene-sidemete süüdistuse Trumpi vastu on läbi kukkunud, kuid neid on samuti kasutatud Hillary Clintoni Vene-sidemete varjamiseks. Padukorruptant Clintoni fond sai Venemaalt raha, mille eest erastati Ameerika uraanitööstus. Demokraadid on hetkel USA-s üks moraalselt laostunumaid jõude, kes toetub geiagendale, migrantidele ja muudele taolistele jõududele.

Saatejuhid osutasid ka sellele, kui demokraatide-meelne on Eesti peavoolumeedia, kes võimendab kõiki Trumpi kohta käivaid libauudised viimse vindini, aga kui tõestatakse, et Trumpil polnud venelastega sidemeid, siis sellest isegi ei kirjutata.