“Räägime asjast”: EKRE kulutas ühe hääle peale kõigest viis eurot

Eesti,
- Updated
Mart Helme, Martin Helme
©Kalev Lilleorg
Mart Helme, Martin Helme

Tre raadio saates “Räägime asjast” kommenteerisid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme ja aseesimees Martin Helme lõppenud kohalike valimiste tulemusi ja leidsid, et üldjoontes läks erakonnal väga hästi. Fraktsioon saadi sisse Eesti kõige suuremate linnade – Tallinn, Tartu, Pärnu – linnavolikokku. Konservatiivse Rahvaerakonna nimekiri oli väljas 50 omavalitsuses ja volikokku pääseti kokku 39 omavalitsuses.Martin Helme sõnul kulutas Konservatiivne Rahvaerakond valimiskampaania peale ligikaudu 220 000 eurot, see teeb ühe saadud hääle hinnaks umbes viis eurot. Helme arvutas välja, et EKRE keskmine toetus ulatus omavalitsustes, kus õnnestus pääseda volikokku, 8,4 protsendini. Raplamaal, Märjamaal, Kehtnas ja näiteks Pärnus oli see kõrgem – 15,5-18 protsenti -, muudes piirkondades keskmisest madalam. Ida-Virumaal ei olnud valijatel võimalik eelistada ühtki EKRE kandidaati, sest sealkandis ei olnud väljas ühtki erakonnanimekirja.

Martin Helme nentis, et ta oleks lootnud, et EKRE üle-eestiline toetusprotsent kerkinuks 6,7 protsendist kõrgemaks. “Lootsin, et meie protsent tuleb paariteistkümne kanti,” märkis Martin. Erakonna esimees Mart Helme märkis siiski, et tema ei uskunud oluliselt paremat tulemust. Ja seda põhjusel, et suured meediakanalid töötasid Helmete hinnangul kõik Konservatiivse Rahvaerakonna hea käekäigu vastu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mart Helme sõnul korraldavad sotsioloogiliste uuringute ettevõtted kord kuus uuringuid, milles küsitakse, kelle poolt hääletaksite riigikogu valimistel, kui need toimuksid homme. “Riigikogu valimiste süsteem on teistsugune. Kui kohalikel valimistel saavad hääletada kõik alalised elanikud, siis riigikogu valimistel valivad ainult kodanikud. Arvestades, et sarnaselt Reformierakonnaga on meie toetus maapiirkondades väga kõrge, üle 20 protsendi, isegi 22 protsendi kandis, siis riigikogu valimistel teeme kindlasti märksa parema tulemuse,” on Mart Helme veendunud.

Martin Helme teada kulutas IRL valimisteks 1,4 miljonit, Reformierakond samasse suurusjärku, Keskerakond miljoni ja sotsid ligikaudu 750 000-800 000 eurot. “Samas kaotas IRL läinud valimistel kõige rohkem kohti ja tagantpoolt teine kaotaja oli Sotsiaaldemokraatlik Erakond,” lisab Martin Helme.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused