“Räägime asjast”: isamaalisest jõust on saanud isamaaline õud

Eesti,
- Updated
Mart Helme, Martin Helme
©Kalev Lilleorg
Mart Helme, Martin Helme

Tre Raadio isadepäeva saates “Räägime asjast” on seekord Mart ja Martin Helme. Järelkuula saadet meie portaalist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tre raadio saates “Räägime asjast” rääkisid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme ja partei aseesimees, EKRE riigikogu fraktsiooni juht Martin Helme Tallinna linnavolikogus toimunud viimastest vangerdustest ja sündmustest. Selgus, et IRL käis opositsiooni kuuluvate erakondade juhtide juures lunimas, et nad võetaks uuesti täisväärtusliku opositsiooni sekka tagasi. Kui opositsiooni erakondade otsustajad soovitasid seepeale IRL-il loobuda Tallinna volikogu aseesimehe kohast – selles ametis on teatavasti Mart Luik, kelle hinnalipik võrdub 2000 euroga -, siis jäi jutt lühikeseks. IRL teatas, et nad ei soovi sel teemal enam pikemalt arutleda.

“IRL-i üks ministritest nõudis ju, et Tallinna opositsioon peab IRL-i ees vabandama, mispeale öeldigi vastu, et vabandame küll, aga Mart Luik loobugu ka oma ametist. No ja siis tuligi IRL-ilt vastus, et nii need asjad küll ei käi,” kirjeldas Mart Helme. “Eduka ja usaldusväärse poliitika alus on maailmavaade ja sellest kinnipidamine. Kui sul ei ole selget maailmavaadet, siis oledki sa poliitiline tuulelipp ja poliitiline seikleja,” sõnas EKRE esimees.

“Tallinna volikogus toimuva kohta andis väga lõbusa selgituse paadunud vasakpoolne ja minu meelest üldse uhhuu tegelane Ahto Lobjakas, kes kirutas Postimehes, et Keskerakond tegi väga targasti, et ta Tallinna Televisiooni produkti EKRE asemel võttis oma koostööpartneriks Tallinnas mõõduka rahvusliku ja konservatiivse jõu IRL-i. Ma ütleksin Lobjakale vastuseks niimoodi, et isamaalisest jõust on saanud väga selgelt isamaaline õud. Nn mõõduka rahvusluse ja nn mõõduka konservatismi näol on meil tegemist absoluutselt ja täielikult pugejaliku ja allaheitliku rahvusreetmisega,” märkis Mart Helme.

“Lobajaka märg unistus Eestist on selline, et nüüd ja viimaks hakkavad siin asju otsustama venelased. Ta kirjutas, et kavala poliitkombinatoorika tulemusel saavad viimaks, pärast 25 aastat ebaõiglust otsustamise juurde Yana Toom ja Mihhail Kõlvart,” meenutas Martin Helme Lobjaka artiklit.

“Vastukaaluks Lobjakale, president Kersti Kaljulaidile, Taavi Aasale ja muudele tegelastele, kes meil siin on, kirjutas väga mõistliku artikli Raadio 4 ajakirjanik Ivan Makarov. Tema jaoks on täiesti mõistetamatu, kuidas 25 aastaga on Eestis välja kujunenud selline allaheitlikkus, oma rahvuse ja keele häbenemine ja mahasalgamine. Tema on rahvuselt venelane ja selle üle uhke. Samal ajal on ta Eesti patrioot ja ta ei saa aru, kuidas taasiseseisvumise ajal on järjest ja üha enam saanud Eesti ametlikuks ideoloogiaks eestluse, eesti keele ja kultuuri mahasalgamine ja häbenemine,” kiitis Mart Helme Raadio 4 perfektselt eesti keelt valdavat ajakirjanikku.

Martin Helme täpsustas, et oma maad ja riiki ei häbene, tõsi küll, tavaline eesti rahvas, vaid pigem nn eliit ja teiste seas ka riigiametnikud ja president. “Tavaline eesti rahvas armastab oma maad, keelt ja rahvast,” lisas Martin Helme.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused