Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Räägime asjast”: Keskerakonna tohutu varastav toiduahel Tallinnas tuleb kõrvaldada

-
22.04.2018
Tallinna Raekoja plats.
© UU

Pühapäevases Tre Raadio, Ring FM ja Kuressaare Pereraadio eellindistatud saates “Räägime asjast” olid traditsiooniliselt taas eetris samal ajal oma kongressi pidava EKRE liidrid Mart ja Martin Helme ning jutuks nädal Riigikogus ja poliitikas üldse.

Esimeseks teemaks oli reitingutabel ja selle tellijal ERR-il ei õnnestunud seegi kord ilustada fakti, et sotsid on langenud valimiskünnisega maadleva prügikala ehk IRL-i ja Vabaerakonna sekka, kaotades kuu ajaga veel poole oma toetusest. Martin Helme sõnul on seda lisaks muule mõjutanud minister Ossinovski ääretult käpardlik taandumine, millega tema poliitiline gambiit taevasse lendas.

Rääkides Jaak Aabi taganemisest märkisid mõlemad Helmed, et tema näol oli kahjuks tegemist ühe adekvaatseima poliitikuga Keskerakonnas, kelle kaotamine mõjub valitsusele halvasti. “Aab oli võimeline poliitiliste oponentidega normaalselt suhtlema ka siis, kui sai neilt tugevat kriitikat,” märkis Mart Helme.

Helme tõi välja ka fakti, et Tallinnas on KE üle hulga aja langenud populaarsuselt teisele kohale, loovutades liidrikoha Reformierakonnale, mis näitab, et ka vene valijate abiga võimul püsimine on neile raskeks muutunud. RE kasv aga on nii riigis kui pealinnas tulnud sotside arvelt, kellega neil oli ka lillas niinimetatud koalitsioonis rohkem ühist väärtusruumi, näiteks kooseluseaduse läbisurumisel.

“IRL-i ja Vabaerakonna valijad nende liberite taha ei lähe, me peame nad endale püüdma,” ütles Helme, kelle hinnangul on EKRE-l reaalne võimalus ka Keskerakonnast mööduda ja oravaparteiga liidrikoha pärast võitlusse asuda, seda enam, et Kaja Kallase upitamise järel on RE üsna oma laeni jõudnud. Reformerid pole tegelikult oma positsiooni heaks midagi teinud, nad ei tee hetkel mitte midagi ka Riigikogus, peale võimu juurde naasmisest unistamise.

Mart Helme lisas, et ka RE sellenädalane algatus alkoholiaktsiisi langetamiseks 2015. aasta tasemele on nendele omane peenhäälestus, mis kuhugi ei vii, sest selle peaks mingi tulemuse saavutamiseks viima vähemalt Läti tasemele. “Reformierakond arvab siiani, et neile kingitakse uuesti võimuletulek,” nentis ta. Saatejuhid arutlesid ka võimaliku protestipartei loomise üle, mille võivad luua Indrek Tarand ja Artur Talvik (kui ta VE liidrikohast ilma jääb) koos rohelistega ja kes üritab tippu tõusta Rail Balticu, tselluloositehase ja lageraide tõrjumisega, millest nad aga võimu juurde pääsedes arvatavasti kohe taganevad.

Üheks arutlusteemaks oli ka kõrghariduse muutumine inglisekeelseks, mille kohta tuli minister Mailis Repsil Riigikogu ees aru anda. Martin Helme sõnul on kõik motivaatorid selle nimel tööle pandud, magistri- ja doktoritööd sisuliselt enam eesti keeles teha ei saa, ka rahastus suunatakse inglisekeelsele õppele. Eestisse veetakse üha enam võõrkeelseid õppejõude ja üliõpilasi, kelle tase on madal, kogu selle eestikeelse hariduse hävitamise aga maksavad kinni maksumaksjad. Kõike seda põhjendatakse meie noorte võimalusega sel moel välismaal paremini läbi lüüa, mis aga viiks üha uute kodumaalt lahkumisteni.

Mart Helme juhtis tähelepanu sellele, et isegi Nõukogude ajal olid eestikeelsed materjalid kättesaadavamad kui praegu ja teadusmaterjalid tõlgiti kiiresti eesti keelde. Nüüd aga on Eesti kõrghariduses olukord, kus terve auditoorium on täis eestlasi, aga lõputööd tehakse ikkagi mingis vigases inglise keeles, sest enamik tudengitest ei suuda selles keeles oma mõttekäiku täiuslikult välja tuua. Kõige selle juures aga ütlevad seadused, et õppetöö ja materjalid peavad olema eesti keeles.

Helmed meenutasid ka minister Ossinovski hambutut vastust arupärimisele tervishoiu olukorra kohta. “Minister oli löödud inimene, kellel nagu polnud enam ühtegi sõpra ja kes luges ükskõikselt teksti maha,” nentis Mart Helme. Arupärimine aga sisaldas kõike seda, mis tervishoiusüsteemis valesti on: raviraha kulutamine pangalaenude maksmiseks ja ehitustööde peale, ravi koondumine hiigelhaiglatesse, Eesti kõige pikemad ravijärjekorrad kogu Euroopa Liidus, sünnitusosakondade sulgemine ja palju muud.

Riigikogus oli arutlusel ka üks EL-i direktiiv, mis puudutas teadusinimeste ja üliõpilaste sissetoomist, kuid paraku tahetakse seaduseks kirjutada ka selle üks osa, mis puudutab lapsehoidjaid ja koduabilisi. Helmede jutu järgi pole see Eestile ei kohustuslik ega vajalik, vaid tegu uue immigratsiooniuksega kolmandatest riikidest – seejuures võiksid need inimesed tulla umbes miljardit inimest hõlmavast ruumist ehk Euroopa Liidust, Põhja-Ameerikast ja Kaug-Idast täiesti piiranguteta, ometigi tahab valitsus neid tuua Aafrikast, Venemaalt ja SRÜ riikidest. Lausa kuritegelik ja absurdne on see, et neile ei peaks maksma palka, vaid taskuraha, mis annab vahendusfirmale tohutu võimaluse edendada Eestis kuritegelikult orja- ja inimkaubandust ning prostitutsiooni.

Viimaseks teemaks oli Tallinna linnapea Taavi Aasa aruandmine linnavolikogu opositsioonile – nimelt istub ta kolmes Tallinnale kuuluva äriühingu ja sihtasutuse nõukogus, kus saab palgale lisaks veel 3000 eurot, neist firmades aga käib meeletu varastamine. Kõigis nõukogudes on liikmeteks keskerakondlased, on vaid paar parteitut ja teistest erakondadest ainult roheliste liider Züleyha Izlamilova. Martin Helme nimetas seda Keskerakonna toiduahelaks, mida EKRE kavatseb kõvasti raputada.