Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

“Räägime asjast”: Keskerakonna venelased panevad Ratase vahetult enne valimisi tanki

-
04.06.2017
Laadime sisu...

Tre raadio saates “Räägime asjast” kõnelesid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme ja erakonna riigikogu fraktsiooni juht Martin Helme uuest riigihalduse ministrist, kelle kandidaadiks peaminister Jüri Ratas esitas senise Keskerakonna peasekretäri Jaak Aabi. 

Helmete meelest on see üks väheseid erakordselt õigeid ja positiivseid valikuid, mida Ratas on alates oma ametisse astumise algusest teinud. “Jaak Aab oli samas ministriametis juba Andrus Ansipi esimeses valitsuses. Ta on väga töökas, korrektne ja asjatundlik. Tema saab selle tööga erinevalt Mihhail Korbist väga hästi hakkama. Korb lihtsalt ei teadnud eesti asjadest mitte midagi ja teda ei huvitanud ka, mis kusagil Tõrvas või mujal Eestis toimub. Tema oli valitsusse toodud eeskätt Ida-Virumaa asjadega susserdamiseks,” märkis rahvuskonservatiivide riigikogu fraktsiooni juht Martin Helme.

31. mail teatas peaminister Jüri Ratas, et senisest keskpartei peasekretärist Aabist saab Korbi asemik.

Eelmisest sügisest ametis oleva valitsuse jaoks oli Korbi langemine juba teise venelase fiasko. Kõige raskem on seda oma, valdavalt venekeelsetele valijatele ära seletada Keskerakonnal ja Jüri Ratasel. Ja kuigi nüüdki, pärast Korbi mahavõtmist oli juttu, et uueks riigihalduse ministriks võiks saada riigikogu liige, keskerakondlane Andrei Novikov, jäi tõupuhas venelane ametist ilma. Jüri Ratas ütles mõne aja eest Vikerraadio otse-eetris, et venelaste valitsusest väljalangemine teeb teda murelikuks.

“Prognoosin, et suve lõpus või septembris, igal juhul vahetult enne valimisi seavad Keskerakonna vene saadikud Ratasele ultimaatumi, kas jätkad meiega ja meie pikaajaliste valijatega ehk venelastega või valid Eesti poole. Sisuliselt pannakse Ratas tanki kõige ebamugaval ajal ja olukorras,” pakkus Mart Helme.

UU