“Räägime asjast!”: kui Eestis toimub terrorirünnak, valgub veri Ansipi, Pevkuri, Ratase ja Anvelti kätele

Eesti,
- Updated
Andres Anvelt, Jüri Ratas
©Eero Vabamägi/Postimees
Andres Anvelt, Jüri Ratas

Tre raadio saates “Räägime asjast!” hoiatasid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme ja EKRE riigikogu fraktsiooni juht Martin Helme Eestit peatselt tabada võiva terrori eest, sest Eesti piiridel ei toimu reaalset, mehitatud valvet, mistõttu võib Skandinaaviast Eestisse tulla suvaline, kurjade kavatsustega moslem.

Riigikogu riigikaitse komisjoni aseesimees ja nn kapo komisjoni liige Mart Helme märkis, et kaitsepolitsei on ka riigikogu liikmeid informeerinud eelkõige Rootsist lähtuva ohu eest. Rootsi radikaliseerunud moslemid käivad Eestis oma koraanisõltlastest semusid julgustamas ja välja õpetamas ning varem või hiljem võib ka Tallinnas toimuda veresaun.

“Ja kui selline asi peaks tõepoolest juhtuma, siis valgub veri endise peaministri Andrus Ansipi, endise siseministri Hanno Pevkuri, praeguse peaministri Jüri Ratase ja tänase siseministri Andres Anvelti kätele. Nemad on meile aastaid seletanud, et Eesti piiridel ei saa taastada dokumentide kontrolli. Mis sest, et piirikontrolli taastamine oleks esimene ja reaalne võimalus hoida ohtlikud ja vägivaldsed isikud Eestist eemal,” kõneles Mart Helme.

Martin Helme hinnangul on eriti Tallinnasse viimastel aastatel jõudnud väga palju mustanahalisi, kes jõlguvad keset päeva ringi kas kesklinnas, Mustamäel või Kristiine keskuse ümbruses. “Igas riigis on politseinikul õigus minna ligi ja paluda inimeselt dokumenti. Selles ei ole midagi diskrimineerivat ega ebaloomulikku,” märkis Martin Helme.

“Ja kui siis tõesti selgub, et tegemist on briti või USA sõjaväelastega, lööme kulpi ja ütleme, et väga tore, et olete meiega,” lisas Mart Helme, “aga praegu pole meil vähimatki aimu, kes nad on ja kust nad on pärit.”

 

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused