Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

“Räägime asjast” libauudistest: Eylandti sopalugu näitab ideoloogiatööd, mitte ajakirjandust

-
20.05.2018
Eesti Päevaleht
© UU

Saates „Räägime asjast“ võtsid Mart ja Martin Helme jutuks ka Eesti peavoolumeedias massiliselt kasutusel olevad libauudised.

„Mida lähemale valimised jõuavad, seda rohkem loobuvad ajakirjanikud eetilisusest ja hakkavad tegema ideoloogilist tellimustööd,“ nentis Martin Helme. Siinkohal on jutuks Eesti Päevalehes ilmunud artikkel, mis väidab, et EKRE polevat ei raha ega professionaalseid kampaaniategijaid, kusjuures mõlemad väited on üdini valed. „Juba pealkirjas on kaks valet, rääkimata kogu loost,“ sõnas Martin Helme.

Eesti Päevalehe ajakirjanik Otti Eylandt on oma loo üles ehitanud valedele, vaevumata vaatamast Erakondade Rahastamise Järelvalve Komisjoni kvartaliaruandeid ega ettevõtlusportaali, kus saab vaadata firmade rahalisi seisusid ja võlgu. ERJK aruande järgi oli Reformierakond aasta lõpus 800 000 euroga miinuses, võlgades on ka sotsid, kuid EKRE-l võlgu pole ja komisjoni kokkuvõtte järgi on erakonna arvel 155 000 eurot.

Kui EKRE küsis Eesti Päevalehelt, kuidas saab selliste andmete juures öelda, et erakonna rahakott on tühi, nõuti rahalise seisu tõestamist, kuid kõik näitab, et ajakirjanikku tõde ei huvitanudki, tal oli vaja sopalugu, pealegi on Eylandt patoloogiline EKRE vihkaja, kes on ennast varemgi ideoloogiatöötajana näidanud.

Mart Helme tuletas meelde raamatut „Uneskõndijad“, mis jutustabki sellest, kuidas riikide tasemel ajakirjandust vastaste tõrvamiseks ära kasutatakse. Sama käib tema sõnul ka Trumpi ümber, kelle kohta levitatakse rasvaste pealkirjade all mõttetut saasta, kuni selgub, et see kõik oli vale, kuid siis on algatajatel juba suva. Martin Helme sõnul on juba enne valimisi alanud tulemuste mõjutamine ning Eesti Päevalehe, Postimehe, ERR-i, Delfi ja paljude teiste peavooluväljaannete puhul tasub uudiste suhtes umbusklik olla.

Ühe näitena tõi Martin Helme süüdistused Trumpi administratsiooni pihta, mille kohaselt olevat veresauna Iisraeli-Gaza piiril põhjustanud USA oma saatkonna üleviimisega Tel-Avivist Jeruusalemma – ometigi teab igaüks, et juudid ja araablased on seal aastatuhandeid üksteist veristanud. Paraku ei võta süüdistajad arvesse, mis juhtunuks, kui Hamasi toetajad suutnuks Iisraeli tungida!

Libauudiste kategooriasse sobib ka Postimehe algatatud kampaania Eesti 200 toetuseks, kusjuures ajalehe tellitud populaarsusuuringusse suruti võõra nime kaaperdanud seltskond, kuhu kuulub algselt vaid 5 inimest, kes pole isegi erakond – ja nüüd mängitakse nende väidetava 6-protsendilise toetuse ümber! Paraku on tegu Postimehele sobivad multikultuurse kambaga, kes on Kristiina Kallase moel saanud hariduse Sorose ülikoolis ja läbinud globalistliku kasvatuse inimõiguslaste seas.

Martin Helme sõnul on sellised küsitlused manipulatsioon, kuigi midagi nad ikkagi ehk näitavad. Eriti räige juhus oli eelmises küsitluses EKRE-le omistatud 12-protsendiline toetus venelaste seas, mis nüüdsete tulemuste järgi oli ühtäkki alla 1 protsendi. „Kui tulemustes on sellised loksud sees, on tegu selge jampsiga,“ sõnas Helme.

Mart Helme sõnul on selgelt näha, kuidas süvariik neid protsesse suunab, inimesed paraku ei suuda uskuda, et kogu poliitikat nii vastikult aetakse. Ta viitas ka VEB Fondi loole, kus kohtutest on tulnud kaks lahendit, millest üks peab kogu lugu korruptsiooniks, teine mitte.