“Räägime asjast”: Ossinovski ja Sikkut tegid sotsiaalministeeriumist sotside impeeriumi

Rubriik Eesti On
©UU
Punaparteilt ei saa mõistlikku ja konstruktiivset juttu oodatagi.

Saates “Räägime asjaks” võtsid saatejuhid Mart Helme ja Urmas Reitelmann jutuks hasartmängumaksu toetused, mille jaotamispõhimõtete seas pole kunagi olnud nende suunamist seksuaalsetele vähemustele.

Riigikogu rahanduskomisjoni liige Urmas Reitelmann rääkis, et riigieelarve projekti käsitlemise ajal huvitus ta sotsiaalministeeriumi poliitikast ehk sellest, kuidas on eraldised LGBT-le kasvanud kunagisest kuues tuhandest 96 tuhandeni, kusjuures makstakse kinni nende palga-, kontori- ja propagandakulud. Teatavasti on SAPTK algatanud petitsiooni, et lõpetataks LGBT riiklik rahastamine.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Urmas Reitelmanni sõnul pole sotsiaalminister Tanel Kiik olnud kellegi sihtmärgiks. “Ta ei puutu asjasse – tegu on sotside poolt kaaperdatud ministeeriumi projektiga, kuhu Ossinovski ja Sikkut uhasid raha sisse,” rääkis ta. “Hasartmänguseaduses on kirjas eluvaldkonnad, kuhu raha suunatakse, kuid LGBT ei kuulu ühessegi kategooriasse. Seaduses räägitakse küll peredest, aga  meie seaduste järgi pole geid pere ja homodel pole ka lapsi.”

Urmas Reitelmann lisas, et sotsiaalministeeriumist on saanud ideoloogiaasutus, mille sarnast teiste ministeeriumide seas pole. Mart Helme vaidles talle osaliselt vastu, öeldes, et sotside Anveldi ja Raiki ajal lasti ka siseministeeriumis migratsiooni ja töörände piirangud väga lõdvaks. “Nüüd on paljud inimesed õnnelikud, et see kurss on muutunud – nad näevad kuhu varasem poliitika viis, sest Tallinn ja teised linnad muutuvad üha värvilisemaks -isegi iduettevõtted toovad IT-spetsialistide sildi all odavtööjõudu sisse.”

Mart Helme sõnutsi on iduettevõtetel üldjuhul umbes neljandik tööjõust spetsialistid, ülejäänuid tutvustatakse tugiteenusena ja neist saavadki Bolti-Wolti toidukullerid. Samuti saavad võõrüliõpilased Eesti riigilt stipendiume, samas kui omad maksavad õppemaksu ja seda tahetakse nüüd ülikoolidele raha teenimiseks tõsta.

“Me oleme olukorras, kus oma inimestel lagunevad hambad, eriarstide juurde on pikad järjekorrad, vähki põdevale kolme lapse emale korjatakse annetusi, aga ideoloogilised ühingud saavad riigilt raha,” rääkis Urmas Reitelmann. “Asi on põhimõttes – raha on vaja puuetega inimeste hooldajatele, hooldekodudes olevatele inimestele, aga see antakse ära propagandaks.”

Mart Helme sõnul on ka Stenbocki maja juures neljapäeviti piketeerijatest osa need palgalised omasooiharad, kellel on tööajast aega tulla protesteerima. Urmas Reitelmann hoiatas sotsiaalministeeriumi uue võrdse kohtlemise seaduseelnõu eest, millega saaks karistada neid traditsionaliste, kes ei soovi teenindada geide üritusi – maksumaksja maksaks lisaks kinni ka geide advokaadid.

Mart Helme lubas rahvuskonservatiivide valijaskonnale, et EKRE blokeerib sellised ühiskonda lõhestavad eelnõud ära, ja hoiatas ühtlasi, et kui valitsuse peaks kord looma liberaalid ja sotsid, siis muutub Eesti paari aastaga tundmatuseni, sest sellised seadused surutakse läbi ja need hävitavad Eesti ühiskonna täielikult. Algas ju meie ühiskonna lõhestamine kooseluseaduse teerulli-stiilis läbisurumisega ja palju vihaseemneid on külvanud just sotsid.

Urmas Reitelmanni sõnul on Eesti rahvuslik koostis juba sedavõrd eestlaste kahjuks muutunud, et liberaalid tahad klassikalise rahvaloenduse asemel läbi suruda registripõhist, mis jätaks fikseerimata kümned tuhanded illegaalid ja ajutiste nime all olevad sisserändajad, ega näitaks, kui hullud asjad tegelikult on.

“Registripõhiselt ei ole võimalik saada tegelikkusele vastavat autentset pilti demograafilisest olukorrast,” selgitas siseminister, kes tänas rahvastikuminister Riina Solmanit, kelle abiga saadi 5 miljonit lisaraha, tegemaks kombineeritud rahvaloendust.

“Klassikalist loendust ei taheta, sest nii näeksime me ära, kui paljud eestlastest elavadki juba Soomes, kui palju on neid sisserändajaid, kellele igasugused MTÜ-d üürivad kortereid. Nüüd saame me täpsema pildi sellest, kui hull on demograafiline olukord – seda registripõhine loendus ei näitaks,” lisas Mart Helme.

Mart Helme nentis, et vastasseisu EKRE ja Tanel Kiige vahel tekitas meedia, tegelikkuses aga leiavad koalitsioonipartnerid lahenduse. Ta möönis siiski, et sotsiaalministrist on saanud sotside impeeriumi pantvang.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused