Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

“Räägime asjast”: Ratas poleks kunagi Korbile kinga andnud, kui talle ei oleks esitatud ultimaatumit

-
28.05.2017
Laadime sisu...

Tre raadio saates “Räägime asjast” arutlesid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu fraktsiooni juht Martin Helme ja fraktsiooni liige Jaak Madison lõppeval nädalal kinga saanud keskerakondlasest ministri Mihhail Korbi ja peaministri Jüri Ratase käitumise üle.

Helme hinnangul ei oleks peaminister Ratas mitte mingil juhul avalikult NATO-vastase sõnavõtuga lagedale tulnud venelasest ministrit minema löönud, kui Keskerakonna valitsuspartnerid ei oleks Ratasele esitanud sisuliselt ultimaatumit. Helme nentis, et tal on sotsialistist välisministrit Sven Mikserit isegi pisut kummaline kiita, kuid antud juhul tuleb Mikseri seisukohaga nõustuda.

“Kui hakkasime pidama kõnelusi tänase valitsuse moodustamiseks, siis alustasime julgeolekupoliitikast. See ei olnud juhus, sellel oli selge põhjus,” kirjutas Mikser sotsiaalmeedias. “Keskerakonna valmisolek kirjutada selgelt ja ühemõtteliselt alla senise julgeolekupoliitilise kursi jätkumisele oli igasuguste kõneluste ja kokkulepete vältimatu eeltingimus. Ilma selleta ei oleks tänast valitsust kunagi sündinud,” selgitas Mikser 24. mail ehk samal päeval, mil ilmnes, et riigihalduse minister Mihhail Korb kritiseeris Eesti kuulumist NATO-sse.

“Kui Eesti julgeoleku aluspõhimõtete osas kerkivad koalitsiooni sees kõhklused ning kaob usaldus ja üksmeel, siis seda koalitsiooni enam ei ole. Nii lihtne see ongi,” oli Mikser resoluutne.

Keskerakondlasest minister Mihhail Korb ütles teisipäeval, 23. mail Haapsalus veteranidega kohtudes, et tema ei toeta Eesti kuulumist NATOsse, vahendas Lääne Elu.

„Mina… võib-olla ütlen eestlaste vaatevinklist ebameeldiva fraasi, mina pole NATO liikmelisuse poolt,“ selgitas minister.

„Mulle meeldib soomlaste poliitika selles küsimuses. Aga kui teha oma armee, läheb see veel kallimaks. Saate aru? Soomlased ehitavad oma armeed, nad on NATO-st eraldi, tegelevad ise oma riigi kaitsmisega. Aga neile ei tule keegi appi,“ rääkis Korb punaveteranidele.

Martin Helme lisas raadiosaates, et iseenesest ei öelnud Korb midagi ennekuulmatut. “Korb rääkiski nii nagu keskerakondlased tegelikult mõtlevad ja räägivad,” märkis Helme. Keskerakond on vene partei, mille kõige truumad valijad on venelased, mistõttu ei ole Korbi ega varasemalt ka Oudekki Loone või Yana Toomi väljaütlemistes midagi eriskummalist. Nende venemeelsed ja -keelsed väljaütlemised on sihitud täpselt sihtgrupile.

UU