Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

“Räägime asjast” saates oli jutuks Itaalia põhiseaduskriis ja põhjused, miks En Marche Eestis läbi ei lähe

-
03.06.2018
En Marche teke ei anna und ka paljudele Eesti globalistidele.
© AFP/Scanpix

Itaalia uue valitsuse loomise keerdkäigud on üldiseks kõneaineks ja sellest teemast ei saadud mööda ka pühapäevases saates “Räägime asjast”.

Martin Helme sõnul ei kõlvanud Liiga ja Viie Tähe Liikumise valitsus, eriti selle eurovastane majandusminister Paolo Savona Ei Brüsselile, Berliinile ega Pariisile ja globalistist president Sergio Mattarella tahtis peaministriks sokutada eurotruu Carlo Cottarelli. Paraku keerati sellega vinti üle ja kuna asi hakkas mässuks kiskuma, sai õiguse valitsust luua taas Giuseppe Conte.

“Itaalia sai rahvameelse valitsuse ja irooniana määrati Paolo Savona euroasjade ministriks,” märkis Mart Helme. Siseministriks aga sai Liiga liider Matteo Salvini, mis annab lootust, et ellu viiakse plaan saata Aafrikasse tagasi pool miljonit illegaali. “Ilmselt paneb Itaalia Vahemere rändeaugu Euroopasse kinni,” avaldas Martin Helme lootust, kuigi ei Brüssel ega Itaalia süvariik uut valitsust naljalt rahus tegutseda tema sõnul ilmselt ei luba.

Ruuben Kaalepi sõnul on kogu Euroopale illegaalide tagasisaatmine võtmeküsimuseks, kuid Mart Helme avaldas kahtlust, kas näiteks Prantsusmaa Macroni juhtimise all seda teeb. Sealt aga läks jutt Macroni edule presidendivalimistel, mille taga oli see, et teised kandidaadid olid kas ennast ammendanud ja ebapopulaarsed, Marine Le Pen pommitati maatasa ja nii oli populistist Macronil võimalik edu saavutada.

Mart Helme selgitas, et vaatamata Indrek Tarandi või Eesti 200 soovile “teha Macroni”, Eestis see ei õnnestu, sest 70% valijatest on Reformierakonna, Keskerakonna ja EKRE kindlad toetajad ning üllatusstaaril pole siin midagi teha, globalistid ja vasakpolsed saavad hääli võtta vaid RE, Vabaerakonna ja sotside “soost”.

Martin Helme hinnangul on nii Itaalia riigipöördekatse kui ka Tommy Robinsoni represseerimine ühe protsessi kaks juhtumit, kus totalitarism võtab ära nii vabaduse ja kui suveräänsuse – tegu on maailmavaadete eksistentsiaalse võitlusega. Mart Helme meenutas Stalini sõnu, et kaadrid otsustavad kõik – ka Eestis on selle liini truud pooldajad sees nii Kadriorus kui ka kartellierakondades ning Eesti En Marche abiga püütakse võtta ära poliitilist meelsust mitteomava “soo” hääled ning tekitada Reformierakonnale valitsuspartner.

Ruuben Kaalepi sõnul peaks EKRE valijaid jahtiv jõud olema radikaalsem kui rahvuskonservatiivid, kuid sellist jõudu Eestis lihtsalt ei ole. Martin Helme meenutas, et Macron võttis siiski mitmeid momente Marine Le Peni retoorikast üle.