Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Räägime asjast”: valitsus koosneb inkvisiitoritest ja Sester on nende timukas

-
04.06.2017
Laadime sisu...

Tre raadio saates “Räägime asjast” kõnelesid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme ja erakonna riigikogu fraktsiooni juht Martin Helme mööduval nädalal riigikogus toimunud rahandusminister Sven Sesteri läbi kukkunud umbusaldushääletusest, IRL-i üldisest armetust olukorrast ja peaminister Jüri Ratase olematust juhtimisvõimest.

Kuigi IRL vahetas hiljuti erakonna juhi välja, ei käi ka Helir-Valdor Seeder partei sisetülidest üle ega suuda IRL-ile mingisugust uut hingamist anda. “Ütlesin ühe IRL-i riigikogu liikmele pärast Sesteri ebaõnnestunud umbusaldushääletust, et valisite ikkagi aeglase surma. IRL küll püüab kõigest väest oma olematut reitingut ja kuvandit parandada ja meid jäljendada, aga nad on ikkagi meie väga hale plagiaat. See reklaamikampaania, mille nad sel nädalal ajalehtede esiküljele ostsid, oli täiesti ebaõnnestunud,” on Mart Helme veendunud.

“Nad väidavad, et nad on isamaaline jõud. Tegelikult ei ole nad isamaalised ega ka jõud, ja see ongi nende kõige suurem viga, et nad ei esinda mitte midagi ega kedagi. Neil lihtsalt puuduvad põhimõtted. Ühel päeval kaitseb nende rahandusminister täiesti parempoolseid ja järgmisel päeval paduvasakpoolseid seisukohti. See on täiesti skisofreeniline olukord. Pealegi kisuvad nad ka isekeskis kõvasti,” iseloomustab EKRE riigikogu fraktsiooni juht Martin Helme IRL-i sisekliimat.

“IRL viib järjepidevalt ellu vasakpoolsete, Keskerakonna ja sotsialistide majanduspoliitikat ja kiidab sellele veel jõuliselt takka. Kui Jüri Ratase valitsus on sisuliselt inkvisiitorite jõuk, siis nende isiklik timukas on Sven Sester. On selge, et Jüri Ratas on väga pehme juht, kes ei suuda ega taha sotsialiste ohjeldada ja nii ongi läinud, et valitsus viib IRL-i rahandusministri kätega ellu eelkõige sotsialistide ja keskerakondlaste täiesti vasakpoolseid lubadusi,” nendib erakonna esimees Mart Helme.

UU