Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Räägime asjast”: valitsuse rahastatavad marufeministid pole mingi kolmas sektor, kuid SAPTK on

-
31.03.2019
Mart ja Martin Helme saadet kardetakse nii hullupööra, et langetakse sovjetiaja tasemele.
© UU

“Saate “Räägime asjast” alustuseks tõdesid Mart ja Martin Helme, et tänu möödunud nädala saate materdamisele peavoolumeedia poolt on neil nüüd tuntavalt rohkem kuulajaid.

Saadet “Räägime asjast” kuulab umbes sada tuhat inimest ja pärast seda eelnimetatud skandaale lisandus kohe umbes 10 000 järelkuulajat.

Teatavasti süüdistati EKRE-t esmaspäeval saate põhjal selles, et ta hakkavat võimukõneluste nurjumise korral tänavarahutusi korraldama. Martin Helme selgitas, et kui vastasleer on ühiskonnas pinged sedavõrd üles kruvinud, siis praeguste võimukõneluste kokkujooksutamisel ei saagi pinged kuhugi kaduda, vaid need võimenduvad – loodava koalitsiooni erakondade poolt hääletas ju üle 300 000 inimese ehk üle poole valijatest.

“Koalitsiooniläbirääkimisi püütakse nurjata läbi libauudiste, nagu me kutsuks vägivallale – praegune siseminister Katri Raik vedas selle võltsmurega kaasa isegi 12 endist siseministrit,” meenutas Martin Helme. Tema kaassaatejuht lisas, et EKRE ei võitle mitte demokraatliku riigi vastu, vaid poolt, seda enam, et Euroopa Liit pole enam demokraatlik.

“Iga päev rünnatakse meid konsultatsioonidelt lekitatud infost loodud libauudistega,” rääkis Mart Helme. Ta ei süüdista selles mitte Ratast ega Seederit, vaid Isamaas ja Keskerakonnas olevat vastasrinda, kellele erakondade esimehed peavad aru andma, ja kes seepeale pahatahtlikult infot meediasse tilgutavad.

“Reformierakonnale ja sotsidele saab iga päevaga selgemaks, et koalitsioon on sündimas ja see tõmbab vee peale ka Euroopa Komisjoni agendale, mis peaks föderaalse EL-i loomise tarvis võimu nende kätte kontsentreerima,” selgitas Mart Helme.

“Me tõmbame pidurit ka RE ja sotside toiduahelale, nagu näiteks Feministeeriumile, kes korraldab meie vastu haledaid proteste – see on nende põhiseaduslik õigus, aga tegu on organisatsiooniga, kes saab riigieelarvest raha,” lisas Martin Helme.

Mart Helme meenutas, kuidas Feministeerium väitis seepeale, et nemad ei saavat seda raha otse, vaid konkursi kaudu. “See raha on teile aastaid eelarvesse sisse kirjutatud ja te peate ainult selle vormistama,” aasis ta marufeministide seisukohti. Seda raha on feministidele eraldatud aastaid ja seega on õigustatud Martin Helme küsimus: “Milline põhiseaduslik õigus on sotside hoolealustel istuda aastaid riigieelarve otsas?”

Martin Helme meenutas ka Barack Obama sõnu, et valimistel on tagajärjed ja see on tunnus, et demokraatia töötab. “Kui RE ja sotside lilla koalitsioon jääb opositsiooni, siis nende jaoks on valimiste tagajärg negatiivne nende toiduahelale ja nende eelistustele. Mõistagi tulevad nende asemele inimesed, kes suunavad raha mujale,” sõnas ta.

Mart Helme lisas, et nad on kõnelustel näinud, kui pingeline on riigieelarve ja kui väga oleks mõne hädavajaliku asja jaoks vaja väikest lisaraha. “Selle võtamegi nendelt puukidelt,” selgitas Helme. “Aga nn valitsusväline organisatsioon, mis saab valitsuselt raha, ei ole valitsusväline, vaid on valitsuse ideoloogiline sektor, maksumaksja raha eest palgatud ideoloogilised nõustajad.”

“Objektiiv tõestas selgelt, et näiteks nn naistemarsi korraldajad on on tegelikult priskete palkadega ja maksumaksja rahakotil istuvad sotside toiduahela tegelased, kes tulevad nüüd rääkima, et nemad olevat kolmas sektor,” rääkis Martin Helme ja Mart Helme lisas: “Kolmas sektor on SAPTK, kes ei saa eelarvest mingit raha!”

Saatejuhid kinnitasid, et EKRE-vastane propaganda pole mõjutanud ei erakonna liikmete ega valijate meelt, mida näitasid ka Norstati ja Emori küsitlused – RE toetus on kõrge, EKRE oma stabiilne ja pisut kasvav, Isamaal ja KE-l kahanev. Mart Helme hinnangul liberaalne valija praegu viskleb ja on segaduses, oskamata kellegi taha minna, kuid on suuresti ikkagi mitte sotside ja Eesti 200, vaid oravapartei taha läinud. Konservatiivsel ja rahvusmeelsel valijal aga on jalad maas, eriti EKRE omadel.

Mart Helme rääkis korraks üle koalitsioonikõnelustel toimuva öeldes, et avalikustamine tuleb hiljem, kuid EKRE-l on seal kõige raskem olnud ja neilt on kõige rohkem vaeva nõudnud, et omi asju sisse saada.

Naastes endiste siseministrite kirja juurde märkis Mart Helme, et see oli ideoloogiline propagandaüritus, mis väljendus ka moonutatud ja lõhestavas tekstis ja lähtus libauudistest. Martin Helme täpsustas, et EKRE poolt oli tegu hoiatusega, kuid siseministrite tekst oli muutunud nendepoolseks vihaõhutamiseks reformikate moel. “See pöördumine tegi igasugustele edaspidistele diskussioonidele karuteene,” lisas ta.

Saatejuhid nentisid, et enamik võimupoliitikutest ei oska tegelikult poliitikat teha – nii tuli värske siseminister Katri Raik kohe Marrakechi-vastasele meeleavaldusele provokatsiooni korraldama.

Mart Helme juhtis tähelepanu sellelel, et Tarandi asi on nüüd kohtus ja provokaatori takistajaid süüdistatakse raskes isikuvastases kuriteos, millist tõlgendust ei kasutata isegi perevägivallatsejate puhul ega kasutatud ka valuraha saanud pronksiöölaste juhtumites. Prokuratuur toetus õigusele meelt avaldada, mis aga Helme sõnul ei tähenda õigust ronida püünele ja räusata seal.

Saatejuhid arutlesid selle üle, et ehk keeras prokuratuur meelega vindi üle, sest sõltumatu kohus nii räigete ülepingutuste kaudu ilmselt süüdimõistvat lahendust ei teeks, pealegi pole Raik ilmselt varsti enam siseministri ametis. Mart Helme rõhutas, et Eesti pole demokraatlik riik, sest siin maksab endiselt telefoniõigus, mis oli omane NLiidule – see tähendab kõrgete ametnike poolset protsesside mõjutamist.

Martin Helme sõnul oli siseministrite pöördumise taga surve, et see ministeerium ei tohi sattuda EKRE kätte; samamoodi ei soovi marksistlikud loomeinimesed seda kultuuriministeeriumi ja toiduahela rahandusinimesed rahandusministeeriumi puhul. Mart Helme aga teadis rääkida, et seltskond diplomaate olevat käinud välisministeeriumi kantsleri juures murega, et mis saab EKRE võimulepääsu korral, kuid too olevat vastanud: “See on demokraatia!”

Saade on järelkuulatav pühapäeva õhtul kell 21 Tre Raadios ja Ring FM-is, esmaspäeval Kuressaare Pereraadios ja igal ajal internetis.