Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

“Räägime asjast”: VEB Fondi süüdlaste nimede avaldamine kõigutaks riigivõimu kõvasti

-
20.05.2018
Riigikogus oli VEB Fondi juhtum taas arutlusesl.
© UU

Möödunud nädalal tuli taas päevakorda üks korruptsioonijuhtum, mis on kui soolatüügas oravapartei varbal.

Pühapäevases saates „Räägime asjast“ olid Mart ja Martin Helme jututeemadeks VEB Fondi arutelu Riigikogus, 28 ärimehe uus algatus, libauudised meedias ja olukord Itaalias valitsuse kokkupanekul.

Mis puutub VEB Fondi arutelusse, siis näitas vandeadvokaadi Indrek Leppiku, SA VEB likvideerija Rein Järvelille ja audiitor Henn Oit faktilisele materjalile tuginev ettekanne, et tegu on minimaalselt kuritegeliku võltsimisega, kuid väga tõenäoliselt ka riigireetmisega, millesse on segatud kõrged Eesti ametimehed.

Martin Helme sõnutsi on tegemist mitmekihilise skeemiga, mis sai toimuda ainult tipptasemel võimueliidi toel – investorid jäid rahast ilma, see võeti välja Venemaal ja on väheusutav, et need võimukandjad Eestis, kes mitmes etapis on skeemidele kaasa aidanud, ise oma osast ilma jäid, sealhulgas Eesti Panga juhtkond ja justiitssüsteemi ametnikud. Nii on erinevate astmete kohtutes tehtud nii süüdi- kui ka õigeksmõistvaid otsuseid.

Mart Helme nentis, et konkreetseid isikuid pole siiani tuvastada, paljud looga seotud inimesed on enneaegselt surnud ja asjasse segatud võimueliit on ilmselt siiani šantažeeritav – taas pole usutav, et Venemaa eriteenistused kogu asjast midagi ei tea, vaid nad on pigem kaasosalised.

„Paljud Reformierakonna tehtud asjad, nagu kaitsevõime nõrgendamine halbade relvahangete, sõjaväeluure kaotamise ja teiste selliste tegude kaudu näitavad, et RE võib sügavalt Venemaa mõjutatud olla,“ märkis Helme. „Kõik asjaosalised, sealhulgas kolm Eesti panga presidenti, on RE taustaga ja Siim kallas on osaline ka 10 miljoni dollari kadumise püramiidsüsteemis.“

Mart Helme meenutab ka seda, kuidas VEB Fondi sündmuste alguses käisid Venemaaga läbirääkimised Nõukogude Liidu varade ja välisvõla jaotamise ning Vene vägede väljaviimise üle, mis lisab kogu loole lisatahke, kuid üks on selge – Vene luure ei saanud sellest eemale jääda.

„VEB Fondi lugu korrumpeeris suure osa Eesti poliitikutest, kellest paljud on siiani võimul, ja nad pole puhastunud, vaid teevad endiselt kalanäo pähe, et nad ei tea midagi,“ on Martin Helme kindel. Mart Helme sõnutsi on terve riiklik süsteem aidanud seda lugu vaiba alla peita, mis tähendab, et riiki on siiani valitsenud riigireeturid.

„Kui VEB Fondiga seotud inimeste nimed tuleks avalikuks, variseks riiklus tugevasti kokku, justiitssüsteem tuleks põhjalikult puhastada ja seetõttu töötab süvariik EKRE vastu, et meie võimule ei tuleks,“ rääkis Mart Helme. „Arutelu ajal polnud Reformierakonna saadikud isegi saalis, ainult Ligi pidas solvava süüdistuskõne, mis näitab, kui närvis ja tigedad nad on – samas enesekindlad, sest usuvad, et otsad on vette peidetud.“