Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Rahakotivaenulik valitsus tõstab jogurtite hindu 40 protsenti

-
22.06.2017
Laadime sisu...

Kuigi algul räägiti, et suhkrumaks pannakse peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogu poolt vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted
ja täismahlad. Teisisõnu, sotside, keskerakondlaste ja IRL-i valitsus tõstab jogurtite hindu 40 protsenti.

Kui piimas ja jogurtis on piimasuhkrut ehk laktoosi 3–4 protsenti, siis õuntes on looduslikult 11 protsenti puuviljasuhkrut ning kui neist pressida mahla, siis ka selle suhkrusisaldus on sama, kirjutab Maaleht.

Üle 10protsendise suhkrusisaldusega jookidele kehtestatakse järgmise aasta algusest iga liitri kohta 30sendiline magusamaks. “Kui Põltsamaa õunamahl maksab praegu poes 1,09, siis 30sendilise maksu kehtestamisel tõuseks väljamüügihind vähemalt 0,46 euro võrra tasemeni 1,55 eurot. Seda eeldusel, et kaubanduse marginaal ja käibemaks jäävad samale tasemele,” arvutas Põltsamaa Felixi turundusdirektor Marek Viilol. Sarnane neljakümneprotsendine maksutõus tabab ka jogurteid.

Rahandusministeeriumi teatel ei soovita täismahlu ja magustatud piimatooteid magusamaksuga maksustada, kuid sellise erandi jaoks on vaja Euroopa Komisjonilt (EK) saada riigiabi andmise luba. Kuni seda pole, tuleb tööstustel nendelt toodetelt magusamaksu maksta.

ML/UU