Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rahandusminister keeldus Estonia uuringute lisarahastust arutamast, kuid väitis hiljem vastupidist

01.07.2022
Keit Pentus-Rosimannus ja Kalle Laanet

Ohutusjuurdluse keskuse (OJK) sõnul on nemad Estonia uurimise jaoks küsitud lisaraha kohta saanud rahandusministeeriumilt eitava vastuse. Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus (Reformierakond) aga väitis, et ettevalmistustööde tõttu pole küsimus lihtsalt valitsuse päevakorda veel jõudnud. Õigus on keskuse juhil Arikasel, sest maikuus aset leidnud kabinetinõupidamisel otsustati mitte asja valitsusse arutlemiseks viia, enne kui varasem raha on kulutatud, kirjutab Postimees.

Uurimist juhtiv ohutusjuurdluse keskuse juht Rene Arikas sõnas kolmapäeval peetud pressikonverentsil, et kuna hinnad on kallinenud ja uurimine tänu merepõhjast leitud avastustele laienenud, esitati valitsusele taotlus miljoni euro lisaraha saamiseks. Vastasel korral jääb osa vajalikke uurimistoiminguid tegemata.

Arikas ütles, et toonane majandus- ja kommunikatsiooniminister Taavi Aas allkirjastas taotluse ning edasi liikus see rahandusministeeriumisse rahandusministri allkirja ootama, kuid sealt saadi negatiivne vastus. Öeldi, et rahandusminister ei soovi seda küsimust valitsuse lauale viia.