Rahandusminister Martin Helme alustas tegusalt

Eesti,

Uue valitsuse rahandusministri Martin Helme sõnul on rahapesu tõkestamisel esmatähtis erinevate riskide põhjalik tundmine.

Teisipäeval kogunenud valitsuse rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise komisjon kiitis heaks laiaulatusliku riikliku riskihinnangu metoodika, mis viiakse läbi 2020. aasta suveks, teatas rahandusministeerium.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rahandusministri sõnul on rahapesu tõkestamine üheks uue valitsuse prioriteediks, mis sai kirja ka koalitsioonilepingusse. “Eesti ei ole koht rahapesuks ja see valitsus teeb kõik, et meie rahanduskeskkond oleks jätkuvalt aus ja läbipaistev. Mida täpsemalt me teame tänaseid ja tulevasi riske, seda paremini me oskame nendeks valmistuda ja neid ennetada,” rääkis ta.

Rahandusminister Martin Helme teeb neljapäevasel istungil valitsusele ettepaneku muuta rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seadust ning riigilõivuseaduse muutmise seadust, et vähendada virtuaalvääringu- ja rahakotiteenusega seotud rahapesu ja terrorismi rahastamise ning muude kuritegude toimepanemise riske.

Selleks muudetakse eelnõu kohaselt virtuaalvääringu teenusepakkuja ja rahakotiteenuse pakkuja tegevusloa saamise nõudeid, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Seega siis näitab rahvuskonservatiivist rahandusminister Martin Helme kohe algusest, et muutused tulevad ja Eesti hakkab tõsiselt oma maine ja usaldatavuse eest võitlema.

Allikas: BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused