Rahandusminister Martin Helme asus läbi Eesti toimunud rahapesu tausta välja selgitama

Rubriik Eesti On
- Updated

Rahandusminister Martin Helme saatis seitsmele uurimis- ja järelevalveasutusele kirja, milles palub andmeid selle kohta, kuidas Eestis tegutseti Danske ja Swedbanki rahapesuoperatsioonide toimumise ajal nende ärahoidmiseks ja avastamiseks.

Kirjad saadeti 7. juunil rahandusministeeriumist Riigiprokuratuurile, Politsei- ja Piirivalveametile, Rahapesu andmebüroole, Kaitsepolitseiametile, Finantsinspektsioonile, Justiitsministeeriumile ja MTÜ-le Eesti Pangaliit.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rahandusminister Martin Helme soovib andmeid selle kohta, missuguseid rahapesu alaseid menetlusi ja kontrolle viidi läbi erinevates krediidi-ja makseasutustes aastatel 2007-2015. Samuti soovib minister teada, kas pangaliitu kuuluvad krediidiasutused on teinud teateid rahvusvahelise rahapesu kohta ajavahemikus 2007-2015.

Kaitsepolitseiametilt, PPA-lt, rahapesu andmebüroolt ja riigiprokuratuurilt küsib minister Martin Helme selles ajavahemikus saabunud informatsiooni, selle menetlemise, juhtumite alusel algatatud kriminaalasjade ja nendega tegelenud inimeste kohta seoses rahvusvahelise rahapesu ja Eesti finantssüsteemi ärakasutamisega.

Justiitsministeeriumile saadetud kirjas soovib minister teada, kelle algatusel ja mis alusel leevendati 2014. aastal Karistusseadustikus karistusi rahapesualaste kuritööde eest.

Ministeerium ootab vastuseid hiljemalt 20. juuniks 2019.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused