Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rahandusminister Martin Helme tegevus ajas rahapesuaegsele ministrile Jürgen Ligile jänese püksi

-
22.10.2019
Kunagi “Hunt Kriimsilma üheksat ametit” pidanud Jürgen Ligist on saanud tavaline poliitiline tühikargaja.
© Scanpix

Kõige räigematel rahapesuaastatel rahandusministriks olnud Jürgen Ligi ründab tänast ministrit Martin Helmet, mõistmata, et sellest peegeldub tema hirm reaalsete rahapesuga seotud uurimistulemuste ees.

Martin Helme on öelnud, et kui rahapesu telgitagused kord lõplikult välja tuuakse, siis kõige tõenäolisemalt teeb seda USA-s tehtav juurdlus. Kui nüüd rajandusminister selle asjaga ise võõrsil tegelema hakkas, hiilis tõenäoliselt Ligi südamesse hirm reaalsete paljastuste ees.

Miks muidu ajab Ligi jutte, et asjaga tegeleb vale mees, kellel polevat vajalikke teadmisi, pädevust, juriidilist õigust ja nii edasi. Ligi eirab tõsiasja, et ega siis Martin Helme ise rahapesu jälgi ajama hakka, vaid ta lepib kokku sellealases koostöös. Ja muidugi kaasneb sellega Ligi retoorika “perekondlikust aktsioonist” ning teisedki röökuri väljendid.

“Vastates küsimusele, kas on mingi tõenäosus, et Eestil õnnestub Danske uurimisest mingit raha saada, ütles Ligi, et kui Martin Helme sellega tegeleb, siis pigem mitte,” kirjutab ERR. Tegelikult tundub, et Ligi just seda kardabki, et Martin Helmel see õnnestub – kui ta arvaks teistmoodi, siis ei teeks ta ka nii palju vihasõnu.

Isegi kui Jürgen Ligi on rahapesus puhas poiss (ilmselt mitte, sest tema tollane ametkond magas selle maha), siis tungib Ligi praeguses sõnaohtruses lisaks esile kadedus, et keegi suudab midagi nii kõrgel tasemel ära teha, eriti veel Reformierakonna vihaseim oponent. Ligis räägivad hetkel üheskoos hirm, kadedus ja viha.

UU