Rahandusminister Sester Riigikogule: Kreeka on selle abipaketi maksmisel jätkusuutlik

Eesti,
- Updated
Sester

Täna kinnitab Riigikogu suure tõenäosusega järjekordse kümnetesse miljarditesse ulatuva abipaketi tingimused Kreekale ning Euroopa varustab Kreekat järjekordse uue laenupaketiga. Samal ajal on arusaamatu kuidas Kreeka majandus sellest elavneb, sest suur osa Kreekale plaanitava kolmanda abipaketi vahenditest läheb juba olemasolevate võlgade teenindamiseks. Kuigi uus programm on  32-aastase maksepuhkusega ning väga sümboolse intressiga, kasvavad Kreeka makseraskused ja eurotsoonist lahkumise tõenäosus iga päevaga ning võetud võlgade mahakandmine võib Eestile tähendada kümneid miljoneid eurosid kaotatud raha. Juba täna peavad paljud Kreeka probleemidega lähemalt kursis olevad inimesed laenude maha kandmist tõenäoliseks. Samal ajal kipub Eesti valitsus seda võimalust siiani alahindama. Eesti Panga asepresident Madis Müller ütles, et riskide realiseerumisel võib Eesti Pank saada kuni 50 miljonit eurot kahju. Eestile on kahju ka EFSFi ja ESMi tagatiste kaudu, mis on aga pikaajaline garantii ega pruugi minna kohe realiseerimiseni. Kuid rahandusminister Sester  kinnitas täna Riigikogule: Kreeka on selle abipaketi maksmisel jätkusuutlik

UU

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused