Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Rahvaalgatuse korras nõutakse Estonia laevahuku uut uurimist

-
15.02.2021
Henrik Evertsson

Kodanikualgatuse korras on algatatud petitsioon Estonia laevahukust teinud dokumentaalfilmi autori Henrik Evertsoni ja laevahuku uue uurimise toetuseks, et lõpuks tuleks välja tõde, miks juhtus Läänemerel üks sajandis uurimaid katastroofe.

Heidi Tamme algatatud petitsioon on praeguseks kogunud üle 850 allkirja. Valitsustele esitamiseks on vajalik vähemalt 1001 allkirja. Laevahuku uurimise eest kohtusse antud Evertson mõisteti õigeks just Rootsi rahva ja nende petitsiooni survel. Samas on ta saanud selle filmi eest ka sealse uuriva ajakirjanduse auhinna.

Parvlaeva Estonia huku uurimist sooviva kodanikualgatuse eestvedaja Heidi Tamm arvab, et Göteborgi kohus mõistis Estonia vraki hauarahu rikkumises süüdistatud ajakirjanikud õigeks paljuski ühiskondliku surve tõttu. Kuigi Eestis paistab laevahuku teema olevat, vastupidi, pigem unustuse langenud, kavatseb Riigikogu toetusgrupp esimesel võimalusel kohtuda Estonia asjus peaminister Kaja Kallasega.

“Eestlased ootavad, soomlastel on üsna ükskõik ja ainult Rootsis liigutatakse midagi edasi, sest sealne rahvas on rahutu, nõudes tõe otsimist,” ütles Haapsalus elav Heidi Tamm, kes on algatanud Evertssoni toetuseks allkirjade kogumise.

Tamme sõnul ajendas teda petitsiooni algatama asjaolu, et tema arvates oleks uue uurimise pooldajate häält vaja valjemini kuuldavale tuua.

Riigikogu Estonia laevahuku uurimise toetusgrupi juhi Kalle Grünthali (EKRE) sõnul kavatsetakse taas aktiivsemalt tegutsema asuda.

 

Petitsioon on siin:

https://petitsioon.ee/heidi-tamm777-gmail-com?fbclid=IwAR3ynYQ6MMHu2mpVrNMdtZgVqrCagp4SDMQO7cmGAZLFplP8yxrNZAm8QRE