Rahvaalgatuse korras nõutakse Estonia laevahuku uut uurimist

Eesti,
Henrik Evertsson

Kodanikualgatuse korras on algatatud petitsioon Estonia laevahukust teinud dokumentaalfilmi autori Henrik Evertsoni ja laevahuku uue uurimise toetuseks, et lõpuks tuleks välja tõde, miks juhtus Läänemerel üks sajandis uurimaid katastroofe.

Heidi Tamme algatatud petitsioon on praeguseks kogunud üle 850 allkirja. Valitsustele esitamiseks on vajalik vähemalt 1001 allkirja. Laevahuku uurimise eest kohtusse antud Evertson mõisteti õigeks just Rootsi rahva ja nende petitsiooni survel. Samas on ta saanud selle filmi eest ka sealse uuriva ajakirjanduse auhinna.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Parvlaeva Estonia huku uurimist sooviva kodanikualgatuse eestvedaja Heidi Tamm arvab, et Göteborgi kohus mõistis Estonia vraki hauarahu rikkumises süüdistatud ajakirjanikud õigeks paljuski ühiskondliku surve tõttu. Kuigi Eestis paistab laevahuku teema olevat, vastupidi, pigem unustuse langenud, kavatseb Riigikogu toetusgrupp esimesel võimalusel kohtuda Estonia asjus peaminister Kaja Kallasega.

“Eestlased ootavad, soomlastel on üsna ükskõik ja ainult Rootsis liigutatakse midagi edasi, sest sealne rahvas on rahutu, nõudes tõe otsimist,” ütles Haapsalus elav Heidi Tamm, kes on algatanud Evertssoni toetuseks allkirjade kogumise.

Tamme sõnul ajendas teda petitsiooni algatama asjaolu, et tema arvates oleks uue uurimise pooldajate häält vaja valjemini kuuldavale tuua.

Riigikogu Estonia laevahuku uurimise toetusgrupi juhi Kalle Grünthali (EKRE) sõnul kavatsetakse taas aktiivsemalt tegutsema asuda.

 

Petitsioon on siin:

https://petitsioon.ee/heidi-tamm777-gmail-com?fbclid=IwAR3ynYQ6MMHu2mpVrNMdtZgVqrCagp4SDMQO7cmGAZLFplP8yxrNZAm8QRE

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused