Piinlikud minutid: Imre Sooäär huligaanitses riigikogu saalis, küsides, kas talle kutsutakse politsei, kui ta ei lõpeta

Eesti,
- Updated
Imre Sooäär ametivannet kinnitamas

Kalev Kallo asemel Keskerakonna ridades riigikokku tulnud endine reformierakondlane Imre Sooäär korraldas täna riigikogu suures saalis peetud istungi alguses oma ametivande andmise eel ülipiinliku klounaadi, sülitades nii riigikogu töö- ja kodukorra seadusele kui ka tulevaste kolleegide tööle.

Sooäär soovis teha enne oma otsuse teatamist, kas ta loobub riigikogu kohast või võtab selle vastu, avalduse, mis kujunes aga emotsionaalse tundepuhangu taha peidetud poliitiliseks sõuks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Allumatu rahvasaadikut ei peatanud ka riigikogu esimehe korrale kutsumine ega rahvaasemike nurin saalis. Lõpuks lülitati huligaanse poliitiku mikrofon välja, mis ei takistanud tal isetegevust jätkata.

Ta hakkas rääkima armastusest ja südametest, selle peale kostusid saalist hääled: „Aitab! See pole see koht“.

„Riigikogu kodu- ja töökorra seadus ei sätesta, kui pikalt võib ametivannet anda,“ vaidles Sooäär ja luges oma essee edasi. Lõpuks küsis ta, kas talle kutsutakse politsei, kui ta jääb sinna pulti lihtsalt viieks minutiks vaikides seisma. Seejärel keerati tal mikrofon maha.

Riigikogu juhataja Henn Põlluaas avaldas selle tsirkuse lõpuks lootust, et selline üleastumine ei saa parlamendis tavaks.

Riigikogu EKRE fraktsiooni liige Peetere Ernits kommenteeris vahejuhtumit järgmiselt: „Olen ammu mõelnud, et peaks oma kabinetti kartulikoti tooma. Täna oleks seda hädasti vaja läinud. Sooääre kõne ajal oleksin talle koti mõnuga pähe ajanud.“

Ta lisas, et parlamendis on enamik asju äärmiselt täpselt reglementeeritud. „Riigikogu kõnepult on riigi tähtsaim kõnepult ja sinna pääsevad vaid riigikogu liikmed, ministrid ja veel mõned kõrged ametnikud. Täna pääses kõnepulti suvaline inimene ja pidas seal pika kõne, enne kui riigikogulasena ametivande andis. Väga paljud mu lugupeetud ametikaaslased erinevatest fraktsioonidest olid kõnet kuulates nördinud, ometi lasid tsirkusel rahulikult toimuda. Väga piinlik. See oli parlamendile näkku sülitamine.“

Näib, et Sooäärel on selliste avaldustega esinemine veres. Ka siis, kui ta paari aasta eest otsustas Reformierakonnast lahkuda, tegi ta seda emotsionaalse pöördumise saatel selmet lusikas vaikselt nurka visata.

Toona ütles liberaalseid väärtusi pühaks pidav Sooäär, et teda ootavad ees uued väljakutsed muusikas ja ettevõtluses.

Riigikogu liikmena istungitel harva viibinud Sooäär polnud rahul Reformierakonna pakutud kohaga riigikogu valimisnimekirjas,

„Olen jõudnud siseveendumusele, et Reformierakonna jõgi ei voola täna enam mind innustavalt vilkalt edasi, vaid on kuskil käärude vahel takerdunud,“ kirjutas ta tookord. „Ma ei usu ka, et teiste erakondade pimesi ületrumpamine meile edu toob, kui võetakse konkurentide lubadused ja korrutatakse need lihtsalt kahega ilma reaalse katteta eelarves,“ lisas Sooäär.

Pädaste mõisahotelli-ja restorani omanikuna tuntud Imre Sooäär alustas tänavu suvel välisministeeriumi äridiplomaatia büroos tööd diplomaadina.

“Elujõgi toob vahel põnevaid pöördeid ja avab uue lehe. Mul on mingi kummaline teema klaveritega põõsas. Aastaid tagasi avastasin väliskomisjoni töövisiidil Moskvas Kremli kongresside palees kulisside taha unustatud musta ESTONIA klaveri mille klahvidelt tolmu pühkisin ja hinge sisse puhusin. Täna avastasin Islandi väljaku endise Karl Vaino EKP kontori ehk Valge maja fuajeest tuttuue valge Estonia klaveri, mille head annetajad on kinkinud Helsingi Eesti saatkonnale. Aga ma ei tulnud siia majja klaverit piinama,” avaldas Sooäär sotsiaalmeedias talle omase segase postituse.

Imre Sooäär oli 2002–2006 Res Publica liige. Alates 2006. aastast kuulus ta Reformierakonda. Sooäär on olnud XI, XII ja XIII riigikogu koosseisus. Viimati osales parteitu Sooäär riigikogu valimistel Keskerakonna nimekirjas.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused