Rahvuskonservatiivid juhtisid tähelepanu haldusreformi kitsaskohtadele

Eesti,
- Updated

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) pärib riigihaldusminister Mihhail Korbilt aru, kuidas kavatseb riik ära hoida olukorra, et valdade liitmise tulemusel kisuvad vaesemad vallad alla elukvaliteeti senistes jõukamates valdades.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon juhib Jaak Madisoni sõnul arupärimisega tähelepanu haldusprobleemide kitsaskohtadele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Näiteks Hiiumaa idapoolseim, Pühalepa vald tunneb muret, et avalike teenuste kvaliteet uues Hiiu suurvallas langeb. Pühalepa valla koolid tulevad praegu edukalt riigi rahaga välja, õpetajate palgale vald juurde maksma ei pea. Ka valla finantsvõimekus on jätkusuutlik – palgafond on suurenenud 5-10% aastas,“ selgitab Madison.

„Vallajuhid ennustavad, et pärast liitumist kaotab kogu Hiiumaa õpetajate palgarahas sadu tuhandeid eurosid, mis viib koolide sulgemiseni. Vald peab hakkama kõige väiksemate teenuste või toodete sisseostmisel korraldama hankeid, sest mahud suurenevad – see omakorda ei taga ei paremat ega kiiremat teenust. On ka oht, et suurema laenukoormusega naabervallad kulutavad pärast liitumist Pühalepa vallas teenitud ressursid.“

Madisoni sõnul soovitakse minister Mihhail Korbilt teada, kuidas tagab riik selle, et teenused, mis on praegu vallaelanikele kättesaadavad, ei kaugene või ei muutu tasuliseks.

„Soovime ministri visiooni, kuidas tagada, et jõukamate ja viletsamate valdade liitumisel ei kaota tublimad oma aastatepikkuse töö vilju ning kehvemad ei lahenda oma probleeme naabrite arvel. Küsime Korbilt, kuidas kavatsetakse haldusreformi käigus säilitada seniste pikka aega eksisteerinud kohalike omavalitsuste identiteet ja nende ajalooline järjepidevus.“

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused