Rahvuskonservatiivid kritiseerisid venestamiskatseid eesti hariduselus

Eesti,
- Updated

Esmaspäeval 20. märtsil tuli Riigikogus vastamisele EKRE fraktsiooni saadikute arupärimine häirete ja erandite tegemise kohta eestikeelsele haridusele üleminekul.

Fraktsiooni aseesimees Henn Põlluaas täheldas, et viimastel aegadel on märgata süstemaatilist eesti keele kasutusala vähenemist ja vähendamist meie ühiskonnas. „Alustagem kasvõi varasematest asjadest: taksojuhtide eesti keele parema oskuse nõudest loobumine, kohtutes, õigussüsteemis võõrkeelse asjaajamise lubamine jne, jne. Ja nüüd siis ka valitsusepoolne lubadus vähendada erandkorras eestikeelse õppe mahtu venekeelsetes koolides. Seda kõike hoolimata sellest, et meie põhiseaduse § 6 sätestab, et Eesti Vabariigi riigikeel on eesti keel ja selle mitteoskamine mõjub kindlasti väga halvavalt integratsiooniprotsessile“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Haridusminister Mailis Repsi vastused saadikutele olid põiklevad ja ümarad. Ta ei osanud veenvalt põhjendada mitmete erandite tegemist eestikeelsele õppele üleminekul, samuti seda, miks suur eesti kool Lasnamäel tehakse ümber vene hariduskeskuseks, kuigi Lasnamäel on tegelikult juba praegu 6 venekeelset ja vaid 2 eestikeelset kooli.

Mart Helme sõnul ei saanud fraktsioon oma küsimustele selgeid ja ammendavaid vastuseid. „Kas haridusministeerium on lubanud raha uue vene mammutkooli jaoks? Mida konkreetselt selle kooli puhul räägiti kohtumisel linnajuhtidega? Kas Keskerakond ei juhigi enam Tallinna linna, vähemalt hariduse küsimustes, vaid seda juhivad mingid nimetud ametnikud. Ilmselt on see nii ka riigi tasandil. Kahjuks ei saa mööda minna sellestki, et kuu aega tagasi jäite vahele vassimise ja selge valetamisega Sputnikule antud intervjuude küsimuses. Siit minu järeldus: tegelikult te ei peaks olema praegu siin puldis, sest valetav inimene ei saa olla minister. Ja meil tekivad kahtlused ka meie küsimustele antud vastuste aususes.“

Vaata kogu arupärimist SIIT

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused