Rahvuskonservatiivid on edukad – aastaga kasvas enim EKRE liikmeskond

Meeleavaldus ÜRO rändepaktiga liitumise vastu Riigikogu ees 26. novembril 2018

Viimase aastaga kasvatas liikmeskonda enim Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE), kes tõusis novembris liikmete arvult Eesti kolmandaks parteiks.

EKRE liikmeskond kasvas aastaga 562 inimese võrra ning praegu on neil kokku 8793 liiget. EKRE tõusis 2018. aastal liikmeskonnalt Eesti kolmandaks parteiks, minnes 2. novembril mööda Isamaast, kirjutab ERR-i uudisteportaal.

EKRE Põhja-Tallinna ringkonna esimees Urmas Espenberg ütles, et kui sügise alguse neil umbes 140 liiget, siis poliitilise sündmuste aktiveerudes kasvas järsult erakonda astujate arv – Põhja-Tallinna ringkond on juba saanud juurde üle 50 uue liikme ja laekuvad üha uued avaldused. EKRE poliitikanõunikuna töötava Espenbergi hinnangul on just erakonna suunal hoogustunud rünnakud pannud inimesi ennast rahvuskonservatiivide toetajana määratlema – inimesed saavad aru, et vaid EKRE suudab midagi muuta.

Aastases võrdluses kaotas just Isamaa enim liikmeid. Isamaa ridadesse kuulub 8503 liiget, mida on 315 liikme võrra vähem kui aasta varem.

EKRE kõrval kasvas aastases võrdluses ka Keskerakonna liikmeskond.  Eesti suuruselt teine partei on Reformierakond 12 153 liikmega. Suurim opositsioonipartei kaotas aastaga 143 liiget.

Sotsiaaldemokraatlikusse Erakonda kuulus 5680 liiget, mida on 311 võrra vähem kui aasta eest. 60 liiget kaotas aastases võrdluses Vabaerakond ja 89 liiget Rohelised. Kokku oli neil liikmeid vastavalt 578 ja 967. Eesti poliitikamaastiku uutel tulijatel Eesti 200-l oli liikmeid 582 ja Elurikkuse Erakonnal 538.

Kommentaarid