Rahvuskonservatiivid pärivad keskkonnaministrilt aru üraskikahjude kohta

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Üraskite poolt kahjustatud mets

EKRE saadik Merry Aart esitas tänasel riigikogu erakorralise istungi eel arupärimine keskkonnaministrilese üraskite tekitatud kahju kohta.

„Metsasõjas on raskerelvad üraskite käes, kirjutab Lõunaleht. See puudutab nii riigile kuuluvaid metsi kui erametsi. Üraskikahju on muutunud massiliseks, sellel on nii emotsionaalne kui ka majanduslik kahju. Raske liikuda kuusemetsades, kus on ainult raagus kuused,“ kõneles Aart.

„On ka majanduslik mõju: suureneb üraskikahju, väheneb puidu väärtus. Loodusressurss on meie kõigi ressurss ja meil on kohustus kasutada seda ressurssi heaperemehelikult. Tahaksime arupärimisel saada teada informatsiooni, milline on tegelikult üraskiga tabandumise maht, milline on majanduslik kahju või mõju ja kes vastutab loodusressursi heaperemeheliku kasutamise eest. Ja sellepärast anname üle mõned küsimused, millele ootame keskkonnaministri vastuseid,“ lisas ta.

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused