Rahvuskonservatiivid on stabiilselt Eesti poliitika kõrgliigas

Eesti,
- Updated
11037636_958698827497405_6835624699952766729_n

Värske Kantar Emori erakondade juulikuine reitingute uuring kinnitab, et Konservatiivne Rahvaerakond on kinnistanud oma positsiooni Eesti poliitika kõrgliigas. Hapukurgihooaja küsitluse järgi on Eesti kolm populaarsemat erakonda hetkel Reformierakond 26%-ga, Keskerakond 23%-ga ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond 16%-ga.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme on reitinguga rahul. “Kui oleme opositsioonierakonnana ka suvel, kui riigikogu ei tööta, stabiilsel kolmandal kohal, siis see on meie jaoks suurepärane tulemus,” ütles Helme. “See on positsioon, millega läheme suhteliselt suure enesekindlusega kohalikele valimistele.”

Sotsioloog Aivar Voog ütles, et eelmise aasta sügisega võrreldes on EKRE-l märgatav tõus – kümnelt protsendilt 16-le. “Vabaerakonnal on vastupidi: möödunud oktoobris oli 15 protsenti, kui neist valitsuskriisi ajal räägiti kui võimalikust koalitsioonipartnerist, ja nüüd 7,4,” ütles Voog.

Teises liigas heitlevad tihedalt Vabaerakond 7%, IRL 6 %-ga ja neile selja taha pürivad Rohelised 5%-ga.

UU/BNS

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused