Rahvuskonservatiivid Urmas Espenberg ja Kai Rimmel austasid MRP pakti ohvreid

EKRE riigikogu fraktsiooni ja kogu erakonna poolt asetasid ausamba jalamile pärja Riigikogu liikmed Kai Rimmel ja Urmas Espenberg.

23. augustil möödus 80 aastat Nõukogude Liidu ja Saksamaa vahel sõlmitud saatanlikust salatehingust, mis andis NSV Liidule ära Balti riikide vabaduse ning paiskas meid stalinistlike repressioonide tormidesse.

Selle tulemusena, kui arvestada ka inimkaotustega II maailmasõjas, kaotas elu või jäi teadmata kadunuks ligemale 100 000 meie kaasmaalast. Kümned tuhanded küüditati vangilaagritesse või sundmobiliseeriti. Paljud olid sunnitud pagema välisriikidesse.

Minevikku ei tohi unustada, et koledused ei korduks. Reedel toimus Maarjamäel kommunismiohvrite memoriaali juures leinatseremoonia, millest võtsid osa Riigikogu ja Vabariigi valitsuse liikmed, diplomaatilise korpuse esindajad, Memento liikmed ja paljud teised.

Konservatiivse Rahvaerakonna ja EKRE riigikogu fraktsiooni poolt asetasid ausamba jalamile pärja Riigikogu liikmed Kai Rimmel ja Urmas Espenberg (fotol). Sõna said Eesti poolt justiitsminister Raivo Aeg ja Läti ning Leedu suursaadikud.

Ühtlasi meenutati, et see päev on 30 aastane juubel ka teisel tähtsal sündmusel Balti riikide ajaloos. Nimelt toimus täpselt reedel 30 aastat tagasi Balti riikide rahvaste suur massimeeleavaldus nimega Balti kett, mis lõi tähtsa aluse meie riikide taasvabanemisele ning juba mainitud salaprotokollide tühistamisele.

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga