Rahvuskonservatiivid Urmas Espenberg ja Kai Rimmel austasid MRP pakti ohvreid

Eesti,
©UU
EKRE riigikogu fraktsiooni ja kogu erakonna poolt asetasid ausamba jalamile pärja Riigikogu liikmed Kai Rimmel ja Urmas Espenberg.

23. augustil möödus 80 aastat Nõukogude Liidu ja Saksamaa vahel sõlmitud saatanlikust salatehingust, mis andis NSV Liidule ära Balti riikide vabaduse ning paiskas meid stalinistlike repressioonide tormidesse.

Selle tulemusena, kui arvestada ka inimkaotustega II maailmasõjas, kaotas elu või jäi teadmata kadunuks ligemale 100 000 meie kaasmaalast. Kümned tuhanded küüditati vangilaagritesse või sundmobiliseeriti. Paljud olid sunnitud pagema välisriikidesse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Minevikku ei tohi unustada, et koledused ei korduks. Reedel toimus Maarjamäel kommunismiohvrite memoriaali juures leinatseremoonia, millest võtsid osa Riigikogu ja Vabariigi valitsuse liikmed, diplomaatilise korpuse esindajad, Memento liikmed ja paljud teised.

Konservatiivse Rahvaerakonna ja EKRE riigikogu fraktsiooni poolt asetasid ausamba jalamile pärja Riigikogu liikmed Kai Rimmel ja Urmas Espenberg (fotol). Sõna said Eesti poolt justiitsminister Raivo Aeg ja Läti ning Leedu suursaadikud.

Ühtlasi meenutati, et see päev on 30 aastane juubel ka teisel tähtsal sündmusel Balti riikide ajaloos. Nimelt toimus täpselt reedel 30 aastat tagasi Balti riikide rahvaste suur massimeeleavaldus nimega Balti kett, mis lõi tähtsa aluse meie riikide taasvabanemisele ning juba mainitud salaprotokollide tühistamisele.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused