Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Rahvuskonservatiivide tihe laupäev: huvi erakonna vastu oli suur

-
26.05.2018
Tunglemine EKRE telgi ümber -Haabersti kevad 26.05.2018
© UU

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna meeskonnad lõid sellel nädalavahetusel aktiivselt oma telgiga kaasa linnade üritustel ja laatadel. Tallinnas osaleti nii Kristiine kui ka Haabersti kevadlaadal. Keilas osaleti aga linna päeval.

Kristiine kevadlaat toimus nagu ikka Löwenruh pargis, Mustamäe tee 59a. Seekordselt laata häiris mõnevõrra kõrval asuva parkimisplatsi ehitus.

Haabersti kevadlaat toimus laupäeval tavakohaselt Õismäe tiigi promenaadil. Rahvast oli seekord tavapärasest veidi vähem, kuid siiski piisavalt. Kontserdil esinenud ansamblid olid igati tasemel. Mõnevõrra häiris Keskerakonna liigne promo kontserdi tarbeks püstitatud laval, kus sõna anti paraku vaid KE poliitikutele Viktor Vassiljevile ja Marek Jürgensonile.

Konservatiivide telgis levitati erakonna sõnumeid, ajalehte ja meeneid ning koguti allkirju, et abielu saaks EV Põhiseadusesse kirja üksnes mehe ja naise liiduna. EKRE telgi ümber kogunes kõige enam rahvast ja oli omajagu tunglemist. Kohalviibijates tekitas imestust nokastanud vene noormees, kes nõudis tasuta EKRE autolippu. Kuna antud ese oli erakonna müügiartikkel hinnaga 10.- eurot, siis polnud ekrekad sellega päri. Kuid rahvuskonservatiivsusest ilmselgelt sissevõetud noormees haaras seepeale lipu ja kadus püüdmatult kõigi kümne tuule poole. Meeskond soovis talle aga naljatades edu ja EKRE laiemat tutvustamist Õismäe venekeelse elanikkonna laiades massides. EKRE telki käisid uudistamas ka teiste erakondade esindajad nagu Raimond Kaljulaid ja Viktor Vassiljev KE-st kui ka Kristen Michal Reformierakonnast. Abielu naise ja mehe vaheliseks liiduks pidavale petitsioonile nad mõistagi allkirja ei andnud, sest nende meelest võiks teineteisega abielluda ükskõik, kes aga tahavad.

Et ilm oli ilus ja soosiv läksid üritused kõikjal kenasti korda. Kindlasti jätkub laada- ja üritustehooaeg nii rahvuskonservatiivide kui ka teistele erakondade jaoks täiel hool, sest valimised pole enam mägede taga.