Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rahvuskonservatiivide võimalik tugi presidendikandidaat Allar Jõksile selgub augustis

-
01.06.2016
20160601_102204

Võimaliku presidendikandidaadi Allar Jõksiga kolmapäeval kohtunud Eesti Konseervatiivse Rahvaerakonna (EKRE) riigikogu fraktsioon otsustab tema toetamise riigikogu voorudes pärast teiste kandidaatidega kohtumist ja alles augustis.

“Me ei leppinud esimesel kohtumisel midagi kokku ja tõenäoliselt kohtume operatiivselt veel augustis,” ütles BNS-ile EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme. “9. juunil kohtume Jaak Jõerüüdiga, aga me ei saa praegu anda siduvaid lubadusi, sest olukord on dünaamiline.”

Helme kinnitusel sai Jõksile öeldud, et kõne alla saab tulla toetamine vaid riigikogu voorudes, aga kui presidendivalimine läheb valimiskogusse, siis EKRE teisi kandidaate peale Mart Helme ei vaata. “Praegu räägime kompromisskandidaatidest riigikogus ja nende läbikatsumisest,” toonitas Martin Helme.

EKRE volikogu ja tõenäoliselt ka kongress seab Martin Helme sõnul valijameeste kogus presidendikandidaadiks Mart Helme. “Ehk siis me päriselt ei välista Mardi kandideerimist riigikogus ka, aga me ei näe mingit erilist võimalust ega ka põhjust teda hakata riigikogus üles seadma. Mis tähendab seda, et peame ostutama kas ja keda me toetame riigikogus,” rääkis Martin Helme.

Ta lisas, et näiteks Reformierakonna võimalike kandidaatide toetamine on välistatud, samuti ei toeta EKRE saadikud mingil juhul sotsiaaldemokraat Eiki Nestorit. “Sõelale jääb vähe ja me tahame nendega, kes sõelale jäävad rääkida, küsida konkreetselt piirilepingu väljakuulutamise, haldusreformi väljakuulutamise, kohtunike ametisse nimetamise ja muu taolise kohta,” rääkis Helme.

“Tahtsime Jõksilt ka teada, kuidas ta loodab riigikogust vajalikud 68 häält kokku saada, sest keegi ei sea ju ilma kasvõi teoreetilise mänguplaanita enda kandidatuuri üles. Väga keeruline on meid, sotse, Vabaerakonda, IRL-i ja veel mingit hulka saadikuid ühtmoodi enda kasuks hääletama saada,” sõnas EKRE fraktsiooni esimees.

BNS/UU