Rahvusmeelsuse minetanud Tartu Ülikool saab marksistliku suunitluse pärast kõva kriitikat

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Tartu Ülikool

Portaal Meie Kirik kirjutab kriitiliselt sellest, kuidas kunagi rahvusluse hälliks olnud Tartu Ülikool avaldas toetust mustale rassismile.

“Juuni alguses avaldas Tartu Ülikool oma Facebooki-lehel toetust marksistlike ja rassistlike tunnusjoontega liikumisele Black Lives Matter (Mustanahaliste Elu Loeb). Samas lasi rahvusülikool oma blogist kõrvaldada ühe Hiina-kriitilise kirjutise, õigustades seda väitega, et ülikool ei osale välispoliitilistes debattides,” kirjutab Meie Kirik.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Mustad elud loevad. Nad loevad Tartu Ülikoolis. Nad on kõikjal olulised. Me seisame koos Mustade kogukonnaga, meie mustade tudengite, töötajate ja vilistlastega,» võib Tartu Ülikooli Facebooki-lehel 2. juuni postitusest lugeda. Lisatud on üleskutse tutvuda BLM-i veebilehega.

Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk selgitas Vikerraadios, et ülikooli töötajad võivad avaldada erinevaid poliitilisi seisukohti.

«Aga kui me avaldame midagi ülikooli Facebooki lehel, siis see väljendab ülikooli seisukohta. Vähemasti seda tõlgendatakse niimoodi, kui see ei ole selgelt teisiti öeldud,» ütles Valk.

Seega tuleb toetusavaldust rassistlikule liikumisele Black Lives Matters pidada Tartu Ülikooli ametlikuks seisukohaks, leiab Meie Kirik.

Tartu Ülikooli marksistlikku valikut kritiseerib ka orientalist ja ühiskonnategelane Peeter Espak, võttes aluseks Hongkongist pärit tudengite arvamusloo eemaldamist ülikooli sotsiaalmeediast.

“Mis ajast on muutunud ülikoolis taunitavaks räige rahvusvahelise õiguse rikkumise ja diktatuurireziimide tegevuse hukkamõistmine – samal ajal, kui ülikool võtab selge seisukoha USA sisepoliitikas demokraatide radikaalse tiiva ja anarhistide toetuseks ning samas õigustab seda veel igati? /…/ Kas oleme 9 aastaga jõudnud vabast maailmast akadeemilisse tsensuuri ja kommunismi kuritegude rehabiliteerimisse?” küsib Peeter Espak sotsiaalmeedias.

Tema loo all kommenteerib Kalle Mälberg: “Ülikooli peahoone on surnud. Tuim-kalepilgulisi asjapulki täis, kes koogutavad mingite meinstriimide sabas – koledate naiste ahistamisnuuksed, neegrimured ja mõttetud globaalpugejalikud reveransid. Tudengielu – kus see on jäänud? Austusväärne akadeemilisus, mis maailmahullusest ei hooli, on kuvarinokkijatest modernistide tuulelipuna kõrrepõllule saadetud. Isegi ülikooli kohvik on võõramaiseks nimetatud… Runnel kirjutas kunagi kuidas ülikool vajus maa alla…”

Jakko Väli nõustub: “Alma Mater ei mõtle ammu enam ise, vaid püüab kaasa laveerida meinstriimiga. Kui laveerimine lohisemiseks muutub, tähendab see mõtte defitsiiti ülikoolis. Iseseisva mõtte defitsiiti. Häbi juhtkonnale…”

Loe ka Kuidas anda reeturlik surmahoop eestlusele – TÜ õppeprorektor Aune Valk õpetab

18 commentsOn Rahvusmeelsuse minetanud Tartu Ülikool saab marksistliku suunitluse pärast kõva kriitikat

 • Avatar

  Pole õnneks õnn ja rõõm Marxi õppida, aga küll on kimpude viisi tähelepanekuid, kus Marx ikkagi rääkis tõtt, ning kapitali konsentratsioon toimub.
  Võibollah on see aint väike osa sellest, aga seda kontsentreerumist ja krahhi kirjeldab ju hästi Donald Trumpi “abipakett”, ehk kodanikupalk koroona ajal majanduse käigus hoidmiseks.

  Andres Raid oleks vast kõige selgesõnalisem seda lihtsalt lahti seletama, peab olema õppind seda nõukaaja värki. Andro Roos võibolla sidususeks, ning see üks vaimulik tänapäevast seda pudrunämmina serveerima. Võibollah mõni saab viimasestki aru.

 • Avatar

  EKRE peaks järgmises valitsuse kindlasti haridusmnistri koha omale võtma. Ma ei poolda poliitilise suunitlusega avaldusi ülikooli poolt, eriti õrritavaid artikleid teiste riikide sisepoliitika kohta. Omal on aga asjad kõvasti paigast ära. Praegu oleme lasteaia ja üldhariduskooliga jõudnud lastele seksualiseerimise pealesurumisega selleni, et teaduslikel teadmistel pole enam tähtsust ja koolis pakutav informatsioon ei peagi olema usaldusväärne. Ülikoolis on siis juba poliitika teadusest tähtsam ja apoliitilist teadust seal ei olegi. Õigusteaduse asemel õpivad juristid USA kohtulahendeid ja valmistuvad Eesti seaduste asemel Eesti kohtutes nede USA kohtulahendite alusel aina “pretsedente” looma. Nii on mõne meelest, kes õigussüsteemidest kuulnudki pole, moodsam. Kas kool ja ülikool on meil hullude kätte antud?

 • Avatar

  Hong-Kongist kirjutamine keelatud seetõttu, et “Ülikool ei tegele poliitikaga”. Aga mis see BLM toetamine siis on? Need punaülikoolid võiks end põlema panna. Nad on saatana ja kaose teenistuses.

 • Avatar

  Aga kus eestlane siis üleüldse akadeemilist kõrgharidust peaks omandama kui meie senised akadeemilised kõrgkoolid on EU viljakates tingimustes madaldatud Nõukogudeaegsete marksismi-leninismi ülikoolide tasemele ?

  • Avatar

   Üks variant on proovida mõni püha lehm vorstivabrikusse saata. Näiteks mornilt tõdeda, et Lääne tsivilisatsiooni allakäik hakkaski pihta selle nn. akadeemilise kõrgharidusega mis pole üleüldse kõrgharidus vaid eluvõõras ideoloogiline vaht. Kogu Lääne tsivilisatsiooni hädade aluseks on ju olnud “suurte mõtlejate” teooridad
   Muu maailm on sama probleemiga puntras. Jaapan mõni aasta tagasi tahtis kogu “humanitaarhariduse” kinni panna, sest tegemist pole üleüldse haridusega vaid eluvõõra jampsiga.

 • Avatar

  1970-ndail oli Tartu Riiklik Ülikool vaba vaimu kodu ja seda nii õppejõudude kui tudengkonna mõttes, nüüdseks on tast saanud neomarksistlik poolharitlasi väljastav kebabiputka.

 • Avatar

  Ära püüagi õppida ülikoolis hobusevargaks, välja tuleb neomarksist!

 • Avatar

  Olgem mõistete kasutamisel täpsed!Läänemaailma valitsejate – USA-Euroopa suuroligarhide domineeriva maffiagrupeeringu ja sellega seotud võimukeskuste ning ideoloogide (sorosfashistide-rassistide) kohalikud käsilased-kaasajooksikud-kollaboratsionistid pole marksistid vaid parempoolsed, rahatotalitaristliku-plutokraatliku korra igikestvuse eest vöitlejad.

  • Avatar

   No ei ole ikka ühestki otsast parempoolsed, nii klassikaline kui neomarksism on radikaalselt vasakpoolsed ja mõlema eesmärgiks on luua olukord, kus võim inimkonna üle läheks mõnesaja ülirikka kätte, kelle varandus kokku ületab ülejäänud inimkonna käsutuses oleva vara. Parempoolsed on konservatiivid, kes austavad inimeste vabadust oma sissetulekute kasutamise üle ise otsustada (madalad maksud), kui ka inimeste õigust vabalt ja avameelselt ilma karistuse kartuseta (vs. vihakõne kriminaliseerimine) omi mõtteid ja seisukohti avaldada. Tegelikult on konservatiivid selle tõttu mitte pseudo-, vaid tegelikud liberaalid.

   • Avatar

    Järgmine taskufilosoof. Tehke endale selgeks, misasi on parempoolsus, misasi on vasakpoolsus ja kui vähe need mõisted on seotud selle juraga mis täna maailmas toimub. 🤪

   • Avatar
    Tõnis Siim

    “Tehke endale selgeks, misasi on parempoolsus, misasi on vasakpoolsus ja kui vähe need mõisted on seotud selle juraga mis täna maailmas toimub. 🤪” Tõepoolest, nii see on. Meie sorosfashistlikult-rassistlikult meelestatud eurosotsid (libasotsid) ja eurorohelised (libarohelised), kes võitlevad Läänemaailma valitsejate – USA-EU suuroligarhide-plutokraatide domineeriva maffiagrupeeringu huvide eest ja rahatotalitarismi ning plutokraatia igikestvuse eest on ju suuremad parempoolsed kui põlisrahvaste ellujäämise ning demokraatia eest seisvad rahvuslased, kes nimetavad end parempoolseteks üksnes nende filosoofilisest viletsusest kantuna ja tingituna, kuna nende arvates tuleneb parempoolsuse mõiste hea-parem tähendusest.

  • Avatar

   Sa ise ka aru said, misasja sa nüüd kokku kirjutasid? 😲

 • Avatar

  Hea teada, et Tartu Ülikooli on marksistlikuks muutunud ja sinna ma oma lastel õppima minna ei soovita.
  Aga milline kõrgkool Eestis ei ole marksistlik?

 • Avatar

  Järjekordne tõestus sellele et ka tartu “ülikool” on muudetud neomarksismi levitataks putkaks.

 • Avatar

  Aeg on muutnud TÜ vasak/radikaalide ideoloogia allasutuseks. Kui vasakpoolsed,- nagu Aune Valk, kelle maailmavaade ühtib E200 täpipealt,- on juhtpositsioonil, siis midagi paremat oodata ei olegi… kui ehk seda, et millal P.Espak ülikoolist kinga saab?

 • Avatar

  Akadeemia ja haridus on infiltreeritud marksistide ja uuskommunistide poolt üle maailma. Häbi Tartu Ülikoolile, et et toetavad vasakradikaalset üritust nimega blm kelle märatsemise tõttu on hukkunud rohkem inimesi kui politsei 2019 aastal “relvituid” musti neutraliseeris. Ja noortele ütleks, et hoidke eemale neist indoktrineerimiskeskustest ning õppige endale praktiline amet koolis kus ei ole aega marksistlikuks ajupesuks.

 • Avatar

  Kahjuks on 90% eestlastest, kes on iibepuudelised 2-, näidanud valgete vastast rassismi, sest pole loomuliku suremuse kompenseerimiseks muretsenud oma peresse piisavat hulka 3+ valgeid lapsi.

 • Avatar

  BLM on nii teoreetilisest kui praktilisest seisukohast lähtudes kui mitte täielikult terroristlik, siis kindlasti vähemalt poolterroristlik ideoloogia. Teatavasti olid nii natslik kui ka kommunistlik ideoloogia sellele järgneva praktilise tegevusega terroristlikud just seepärast , et loodusseaduste vastaselt tunnistati nendes ainult ühte alternatiivi

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused