Rahvusmeelsuse minetanud Tartu Ülikool saab marksistliku suunitluse pärast kõva kriitikat

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Tartu Ülikool

Portaal Meie Kirik kirjutab kriitiliselt sellest, kuidas kunagi rahvusluse hälliks olnud Tartu Ülikool avaldas toetust mustale rassismile.

“Juuni alguses avaldas Tartu Ülikool oma Facebooki-lehel toetust marksistlike ja rassistlike tunnusjoontega liikumisele Black Lives Matter (Mustanahaliste Elu Loeb). Samas lasi rahvusülikool oma blogist kõrvaldada ühe Hiina-kriitilise kirjutise, õigustades seda väitega, et ülikool ei osale välispoliitilistes debattides,” kirjutab Meie Kirik.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Mustad elud loevad. Nad loevad Tartu Ülikoolis. Nad on kõikjal olulised. Me seisame koos Mustade kogukonnaga, meie mustade tudengite, töötajate ja vilistlastega,» võib Tartu Ülikooli Facebooki-lehel 2. juuni postitusest lugeda. Lisatud on üleskutse tutvuda BLM-i veebilehega.

Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk selgitas Vikerraadios, et ülikooli töötajad võivad avaldada erinevaid poliitilisi seisukohti.

«Aga kui me avaldame midagi ülikooli Facebooki lehel, siis see väljendab ülikooli seisukohta. Vähemasti seda tõlgendatakse niimoodi, kui see ei ole selgelt teisiti öeldud,» ütles Valk.

Seega tuleb toetusavaldust rassistlikule liikumisele Black Lives Matters pidada Tartu Ülikooli ametlikuks seisukohaks, leiab Meie Kirik.

Tartu Ülikooli marksistlikku valikut kritiseerib ka orientalist ja ühiskonnategelane Peeter Espak, võttes aluseks Hongkongist pärit tudengite arvamusloo eemaldamist ülikooli sotsiaalmeediast.

“Mis ajast on muutunud ülikoolis taunitavaks räige rahvusvahelise õiguse rikkumise ja diktatuurireziimide tegevuse hukkamõistmine – samal ajal, kui ülikool võtab selge seisukoha USA sisepoliitikas demokraatide radikaalse tiiva ja anarhistide toetuseks ning samas õigustab seda veel igati? /…/ Kas oleme 9 aastaga jõudnud vabast maailmast akadeemilisse tsensuuri ja kommunismi kuritegude rehabiliteerimisse?” küsib Peeter Espak sotsiaalmeedias.

Tema loo all kommenteerib Kalle Mälberg: “Ülikooli peahoone on surnud. Tuim-kalepilgulisi asjapulki täis, kes koogutavad mingite meinstriimide sabas – koledate naiste ahistamisnuuksed, neegrimured ja mõttetud globaalpugejalikud reveransid. Tudengielu – kus see on jäänud? Austusväärne akadeemilisus, mis maailmahullusest ei hooli, on kuvarinokkijatest modernistide tuulelipuna kõrrepõllule saadetud. Isegi ülikooli kohvik on võõramaiseks nimetatud… Runnel kirjutas kunagi kuidas ülikool vajus maa alla…”

Jakko Väli nõustub: “Alma Mater ei mõtle ammu enam ise, vaid püüab kaasa laveerida meinstriimiga. Kui laveerimine lohisemiseks muutub, tähendab see mõtte defitsiiti ülikoolis. Iseseisva mõtte defitsiiti. Häbi juhtkonnale…”

Loe ka Kuidas anda reeturlik surmahoop eestlusele – TÜ õppeprorektor Aune Valk õpetab

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused