Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rail Balticu eestvedajad lahkuvad riburada – kas kardetakse vastutust, kui projekt umbe jookseb?

-
16.10.2019
Plakat
© UU

Rail Balticu projekt tundub jakobiinide diktatuurina pärast Prantsuse revolutsiooni – selle juhtfiguurid taanduvad pärast mõneajalist töötamist, kuigi mitte giljotiini abiga. Nii tekib küsimus: miks lahkutakse nii magusast ja suurejoonelisest ettevõtmisest?

Äripäev kirjutab: RB Rail ASi aktsionärid otsustasid kolme Balti riigi ühisettevõtte nõukogus asendada Rail Baltic Estonia tegevjuhi Riia Sillave majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi transpordi asekantsleri Ahti Kuningaga. Ühtlasi lahkub Sillave ka Rail Baltic Estonia tegevjuhi kohalt, väidetavalt isiklikel põhjustel.

Päris huvitava mõttekäigu pakub välja FB-kogukond “Rail Baltic – rahvas vajab tõde”.

“Keegi ei taha olla see, kellele tulevikus hakatakse näpuga näitama: tema oligi siis see, kelle tõttu meil nüüd see kahjulik laristu on… Kõigepealt lahkus end vahepeal oma kõikvõimsuses lausa “tsaari tädiks” tituleerinud Baiba Rubesa. Jättes endast siiski maha Riia lennuvälja ja kesklinna ühendava raudtee investeeringu, mis toob lätlastele kasu ka siis, kui kogu ülejäänud RB projekt ei peaks realiseeruma.

Siis saadeti Brüsselisse “väljateenitud europuhkusele” Kadri Simson – kinniskõrvu iga hinna eest Eestit läbiraiuva laristu läbisuruja, väikeste ja inimestele vajalike rongiliinide sulgemise hinnaga.

Nüüd asendatakse Eesti RB projekti vahepeal “inimlikuma stiiliga” juhtima palgatud Riia Sillavee taas anonüümse bürootöötajaga. Kas hakkab kätte jõudma hetk, mil tuleb tunnistada – ei, meil pole siiski piisavalt raha et kogu seda laristut ellu viia, ent oleme kulutanud juba mõõdutundetult maksumaksja raha selle projekti läbisurumiseks…”

Tundub, et keegi tõesti ei soovi pikalt RB eestvedaja olla ning lahkumine kindlustab selle, et süü saab järeltulijate kaela ajada, või siis vähemalt vastutust hajutada.