Rail Balticu maine käib kõvasti maha

Eesti,
- Updated
©ARB
Rail Baltic (karikatuur)

Turu-uuringute AS-i läbi viidud küsitlusest selgub, et toetus projektile väheneb: hetkel toetab Rail Balticu rajamist 44% Eesti elanikest.

Mullune küsitlus näitas Rail Balticule 58% vastajate toetust, tänavu aasta alguses oli toetajaid 52%. Augustis tehtud küsitluse põhjal on toetus veelgi vähenenud ning pooldajate ja vastaste osakaal on praktiliselt võrdne. Viimastel andmetel toetab Rail Balticu rajamist 44% ja vastu on 43%, teatab Ärileht.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Keskmisest enam on Rail Balticu toetajaid muust rahvusest ja nooremate vastajate seas. Eestlastest toetab Rail Balticu rajamist 38% ja 50% on selle vastu; muust rahvusest vastajatest aga toetab Rail Balticu rajamist 50% ja 29% on vastu.

Kui vaadata ainult valimisealiste Eesti Vabariigi kodanike hinnanguid, siis on Rail Balticu vastaste osakaal pooldajate omast suurem (48% vastu ja 42% poolt).

Ilmselt on Rail Balticu populaarsust kahandanud arvukad faktidele toetuvad arvamus- ja uudislood, mis tõestavad selle ebatasuvust, tasuvushinnangutes tehtud kolosaalseid vigu, valearvestusi ja propagandistlikke vääresitlusi. Eesti inimesed on asunud kõrgemalt hindama ka looduse säästmist, mida nii trass kui ka selle rajamiseks tehtavad hiigeltööd kindlasti kõvasti kahjustavad.

Ka EKRE on lubanud valimisvõidu korral tõmmata praegusele Rail Balticu trassile kui Eesti riigile tohutuid kulusid ja kohustusi kaela toovale, kuid vähetulusale projektile kiiremas korras hädapidurit.

Samas kiitis valitsus heaks Euroopa Komisjoni ettepaneku jätta Rail Balticu rahastus Euroopa Liidu vahenditest 85 protsendile.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused