Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rail Balticust näib tulevikus saavat ülikallis ja jõude seisev monstrum

-
22.05.2024
Eesti võinuks piirduda oma raudteevõrgu kaasajastamisega.
© Uued Uudised

Väidetavalt plaanis Venemaa Sotši olümpiamängude kuludeks 15 miljardit, lõpptulemuseks aga kujunes kolm korda suurem summa, 45 miljardit. Sama teed läheb ka euroliidu Rail Baltic, trass, mille vajalikkuses on kaheldud algusest peale ja mis lõpetab tõenäoliselt ülikalli ja jõude seisva monstrumina.

ERR vahendab: “Ehkki kolm Balti riiki proovivad järgida Euroopa Komisjoni üha valjemini kõlavat nõuet keskenduda esialgu vaid Rail Balticu põhitrassile, kerkib projekti eelarve üle 15 miljardi euro.

Veel 2017. aastal uskusid projektis osalevad riigid, et raudtee rajamine maksab kokku 5,7 miljardit eurot. 2022. aastal tehti uued arvutused, mille järgi kuluks Rail Balticu täies mahus väljaehitamisele 13,9 miljardit eurot. 2023. aasta juulis vaadati otsa järjekordsele analüüsile, mis pakkus raudtee hinnaks 25 miljardit eurot.

Ka vähendatud mahus Rail Balticu ehitamine maksab ligi kolm korda rohkem, kui veel 2017. aastal kogu projekti hinnaks prognoositi.”

ERR-i loost selgub, et Balti riikidel on RB ehitamisest tugevalt erinev nägemus, EL-i rahastuse jätkumine selgub järgmisel suvel ja nüüd otsitakse juba eraraha.

Meenub vaid Tõnissoni jutt “Kevadest”: eks ta üks lurr tule.

Uued Uudised