Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Raimond Kaljulaid – Eesti oma Žirinovski

-
21.03.2019
See mees vatras, et tal on kõrge kaitsetahe.
© Teet Malsroos/Õhtuleht

Viimaste nädalatel on moraalsetest sügavikest välja roninud Raimond Kaljulaid, kes lõhub ühiskonda kirka ja kuvaldaga ning peab ennast seejuures veel ka tõevõitlejaks.

Ilmselt näeb igaüks seda ehedat viha EKRE vastu, mis selles mehes pulbitseb. Üks sotsiaalmeedia kommentaar ütleb, et sellisest mehest võib kergesti uus Breivik saada, ainult et antifašistlik. Antifad aga ei kohku teadupärast millegi eest tagasi.

Isegi Kaljulaidi oma erakonnakaaslased ütlevad, et see tegelane on puhtalt võimuhaaramise peal väljas. Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid sõnas Delfile, et endise juhatuse liikme Raimond Kaljulaidi tegevus on destruktiivne ning eesmärk pole konsultatsioonide ära hoidmine, vaid enda hinna üles kruvimine riigikogus ning võimalike uute partnerite silmis.

“Raimond Kaljulaidi kampaanial on üks suund – olla valmis Keskerakonda ees ootavaks liidrivahetuseks. Tulgu see nüüd või aasta pärast,” kirjutab Delfi.

Objektiiv vahendab: “Keskerakonna aseesimees, majandus- ja taristuminister Kadri Simson nentis tänasel valitsuse pressikonverentsil, et Kaljulaidi kampaania mõjub kindlasti hästi tema tuntusele, kuid halvemini erakonnale. “Loobuda erakonnasisesest diskussioonist on Kaljulaidi enda otsus ja mina nii ei teeks,” lisas Simson.”

Objektiiv lisab, et Kaljulaid on võtnud suuna venekeelsete ja -meelsete mobiliseerimisele Keskerakonna koalitsiooni loomist pooldava osa vastu ehk siis on ta astunud Toomi paati. Kaljulaidi puhul on juba ammu ära märgatud, et ta on ennast poliitikas ümbritsenud noorte vene näitsikutega. Osade analüütikute arvates vaatab Kaljulaid ka Reformierakonna suunas, kes teda ilmselt meeletu rõõmukisaga tervitaks. Igal juhul tundub mees olevat hakanud “antifašistlikku” koalitsiooni looma.

Eesti ühiskonnas on Raimond Kaljulaid võtnud Vene liberite liidri Vladimir Žirinovski poosi: sõjakad, kuni vihkamiseni küündivad sõnavõtud, kompromissitus, füürelikud esinemised, kõikvõimalikud vastandamised, kõigi tülli ajamine, enda kujundamine messiasena. Ilusa mehe karisma võib ära rikkuda ainult tema ebamäärane identiteet.

Kaljulaid ei jaga ilmselt, et tema žirinovskilik räigus võib poliitilise karjääri maksma minna – mingil hetkel muutub selline hungveiping siidkinnastes tegutsevale poliiteliidile, eriti Reformierakonnale, liiga klounilikuks. Oodatud tippude asemel surutakse selline tegelane peagi tagasi teisse või kolmandasse poliitešeloni, et vajadusel ta seal välja õngitseda ja kisama panna. Oma koduerakonnas on Kaljulaid küll poliittehnoloogia nipid oskuslikult omandanud, aga Žirinovski näitas juba, et ka tark kloun jääb ikkagi klouniks.