Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Raimond Kaljulaidi retoorika muutus poole aastaga täiesti vastupidiseks

-
25.03.2019
Kaljulaid avab ja suleb uksi hetkekasust lähtuvalt.
© Teet Malsroos/Õhtuleht

Kuigi võimukõneluste vastased süüdistavad peaminister Jüri Ratast taganemises varasemast EKRE välistamisest, on näiteks Raimond Kaljulaid teinud just vastupidist taganemist.

“Kuigi EKRE juhtivpoliitikud viljelevad ksenofoobset poliitikat, on nende valijad osa ühiskonnast, mistõttu ei saa koostööd EKRE-ga välistada, tunnistas Keskerakonna juhatuse valimistel enim hääli saanud Raimond Kaljulaid ERR-i veebisaates “Otse uudistemajast”.

“Kunagi Andrus Ansip teatas, et tema ei tee koostööd selle Keskerakonnaga, mida juhib Edgar Savisaar. Kui meie ütleks nüüd sama EKRE kohta, siis mis see teeks neile inimestele, kes EKRE-t täna toetavad? Kas need inimesed tunneksid end rohkem või vähem Eesti ühiskonna osana,” küsis Kaljulaid. “Ehk isegi kui EKRE poliitilised eestkõnelejad käituvad kohutavalt halvasti, ei saa me minna ja nende valijatele öelda, et teie ei loe.”  (Õhtuleht, 17. oktoober, 2018, “Raimond Kaljulaid: EKRE valijaid ei saa ühiskonnast välja arvata”).

Poole aasta pärast arvab lapspoliitik teistmoodi. “Alustan tänasest kampaaniaga, kus kutsun Kõlvartit, Toomi ja teisi Keskerakonna nö “vene tiiva” poliitikuid veel kord kaaluma, millised on nende võimalused EKRE peatamiseks,” kirjutas Raimond Kaljulaid Facebookis, mida vahendab Delfi 21. märtsil 2019.

“Meil on vastutus nii Keskerakonna valijate kui Eesti ees. Jah, see on mõnevõrra pretsedenditu ja uus, et üks erakonna liige sellisel viisil oma kolleegide poole pöördub. Kuid ajad ongi erakordsed. Ära tuleb hoida erakordne kahju Eestile, kui EKRE saab valitsusse,” ässitab Kaljulaid.

Ta koputab Kõlvarti, Toomi, Laatsi, Stalnuhhini, Belobrovtsevi, Korbi, Jufereva-Skuratovski, Sveti, Repinski ja Arhipovi südametunnistusele, et nood tema protsestiga liituks. Seega kogub eestlasest poliitik poolehoidjad vene leerist.

EKRE oli oktoobris mullu sama, mis tänavu märtsis, küll aga on muutunud Kaljulaid – tollal tegi ta ilmselt riigimehelikku nägu, kuid pärast valimisi sai tigedusekuradike sellest poosist võitu.

Nagu näha, käitub Jüri Ratas riigimehelikult, arvestades valimisjärgset olukorda, samas kui Kaljulaid rabeleb nagu võimunäljas poisike. Igal juhul muudab ta oma seisukohti just selle järgi, nagu talle see kasulik on.