Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rain Epler: kui peaminister ei soovi olla kogu riigi peaminister, vaid hakkab inimesi lahterdama, siis inimestel oleks hea teada, millisesse lahtrisse nad tema silmis kuuluvad

-
08.05.2024
Rain Epler.
© UU

Kolmapäevases infotunnis küsis EKRE saadik Rain Epler peaminister Kaja Kallaselt, et miks too tembeldas Võru inimesed kurjadeks ja sai kuulda, et võrokad olevat tõesti kurjemad kui mujal.

Rain Epler küsis: “Väga kurb on, kui peaminister ei soovi olla kogu riigi peaminister, vaid hakkab inimesi lahterdama. Ja vaatamata sellele, et see on kurb, ma arvan, on siiski hea inimestel teada, kuhu lahtrisse nad peaministri silmis kuuluvad.

Hiljuti te ütlesite, ma tsiteerin: “Ma võin öelda, et kuskil mujal ei ole inimesed nii kurjad, kui nad on Võrus.” Ja nüüd, kus meil need kõige kurjemad inimesed on teada, oleks, ma arvan, inimeste suhtes aus, kui te kogu skaala avalikuks teeksite. Et teil oleks lihtsam küsimustele vastata ja ükski maakond meelest ei läheks – kui võtta nüüd skaala 1–15, kus 15 on ilmselt need Võru inimesed ehk kõige kurjemad ja 1 oleks kusagil, kus asuvad need kõige vähem kurjad inimesed, kas te siis ütleksite maakondade kaupa, et mis see järjekord on?

Enne, kui ma teil lasen vastama hakata, mul on teile palve. Ma esitasin üheselt mõistetava küsimuse, ma viitasin ka allikale – te alati küsite, millisele allikale ma toetun –, sel korral olite allikaks teie ise. Kui te ei saa hakkama sellele küsimusele vastamisega, siis öelgegi nii, et te ei vasta. Siis ma jätan selle skaala teile kingituseks ja koduseks ülesandeks. Aga kui te hakkate rääkima, et tegelikult olen mina kuri või tegelikult hoopis Jüri Ratas ja Martin Helme ütlesid midagi või tegid midagi, siis ma ausalt öeldes ei jää seda vadinat kuulama. Ma palun teil tõesti vastata küsimusele.”

Kaja Kallas vastas: “See vastab tõele, et kõikide kohtumistega võrreldes on inimesed – jah, okei – minu suhtes Võrus kurjemad, kui nad on mujal. Selles mõttes, et kas ma oleksin pidanud siis valetama ja ütlema, et see ei ole nii? See on nii, see on ju teada. Võrus on ka EKRE valinud või EKRE on seal ju väga populaarne.”

Ülejäänud peaministri jutt oli selline, et Rain Epler oli tõesti sunnitud saalist lahkuma.

Hiljem täiendas Martin Helme Rain Eplerit: “Mul on tegelikult väga kahju, et te Rain Epleri küsimusele ei vastanud, sest ma lugesin, et teie propagandateenistus teatas, et te olete käinud Türil ja seal olid väga toredad inimesed, nii et meil hakkab see tabel juba ääred paika saama: Türil kõige paremad, Võrus kõige halvemad. Ma olen ka lugenud muidugi, et saarlased on jube närvis, et võrulased ei ole kõige kurjemad teie peale, nemad on teie peale veel rohkem tigedad.”

Ka Siim Pohlak lisas: “Ma kõrvaltvaatajana sõbralikult ütlen, võib-olla selline ohvrimentaliteet, et halb opositsioon ja kurjad Võru inimesed kiusavad, et see võib-olla ei ole päris sobilik või hea toon. Ma arvan, et tegelikult peab arvestama, olema valmis kriitikaks, kui te teete ikkagi otsuseid, mis enamusele Eesti inimestest on vastuvõetamatud.”

Allikas: Riigikogu stenogrammid