Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Raivo Põldaru: valitsusel puudub plaan Eesti tervishoiusüsteemi päästmiseks

-
08.03.2016
Raivo Põldaru

Sotsiaalminister Jevgeni Ossinovski vastustest Konservatiivse Rahvaerakonna arupärimisele Eesti tervishoiusüsteemi tuleviku kohta sai taaskord selgeks, et valitsusel puudub plaan tervishoiu rahastamise päästmiseks, ütles Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Raivo Põldaru.

„Ossinovski möönis küll, et Eesti praegune tervishoidu rahastamissüsteem ei ole jätkusuutlik, sest haigekassa eelarve kulu hakkab rahvastiku ja tööealise elanikkonna vananemise tõttu ületama tulu juba 4-6 aasta pärast. Selleks ajaks on ära kulutatud ka reservid. Samas pole valitsusel ühtegi tuumakat ideed, kuidas probleemi lahendada,“ ütles Põldaru.

„Ossinovski välja pakutud meetmed nagu tervishoiualase ennetustöö tähtsustamine ja näiteks alkoholi- ja tubakaaktsiisi tõstmine on abiks, aga ei päästa rahastamissüsteemi tervikuna. Seda enam, et raha on meie meditsiinisüsteemi hädasti juurde vaja. Kui tahame arstiabi kättesaadavust ja kvaliteeti parandada, siis peame tervishoiu rahastamist tõstma Euroopa Liidu keskmisele tasemele, see tähendab rahastamise proportsiooni kasvu kuuelt protsendilt SKP-st ligi kümnele.“

Konservatiivse Rahvaerakonna hinnangul aitaks Eesti meditsiini üleval hoida kohustuslik tervisekindlustussüsteem, kus iga inimene valib endale ise kindlustusfirma ja paketi. Riigi roll on hoolitseda, et kindlustusfirmad täidaks oma kohustused mõistliku hinna eest ja tagada, et patsient saab kiire ja kvaliteetse ravi. Eraravikindlustuse süsteem võimaldaks riigil ühtlasi vähendada sotsiaalmaksu, mis oleks suureks kergenduseks ka tööandjatele.

UU