Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rakvere abilinnapea pressib Riigikogu liikmelt raha välja

-
14.06.2021
Anti Poolamets
© UU

Praegu Keskerakonda kuuluv, kuid varem nii roheliste kui ka Reformierakonna liige olnud endine Rakvere linnapea Andres Jaadla, kes on süüdi mõistetud korruptsioonis, nõuab, et tema süüdimõistmisest enam rääkida ei tohi.

Lääne-Virumaalt valitud Riigikogu, samuti Rakvere linnavolikogu liige Anti Poolamets (EKRE) meenutas hiljuti oma Facebooki-postituses Rakvere praeguse abilinnapea Andres Jaadla korruptiivset minevikku, mispeale sai ta 10 000 eurose kahjunõude.

Jaadlat esindav vandeadvokaat Kaarel Kais saatis Poolametsale oma „kliendi isikuandmete õigusvastase avaldamise“ eest nõude mittevaralise kahju hüvitamiseks. Kais märkis Postimehele, et 2012. aasta kohtuotsuse tegemisest on möödunud ligi üheksa ja tegudest, mida Jaadlale kohtuotsuses ette heidetakse, üle 13 aasta. „Oluline on märkida, et Andres Jaadla mõisteti Anti Poolametsa poolt viidatud kohtuotsuses õigeks neljas episoodis kuuest ning kohtuotsuses nimetatud süütegude tagajärjel ei saanud ükski isik kahju,“ sedastas advokaat Postimehele. Jättes lisamata, et järelikult jäi ta kahes episoodis süüdi.

Meenutagem, et märtsis 2011 saatis Viru ringkonnaprokuratuur kohtusse kriminaalasja, milles süüdistas Jaadlat korruptsioonivastases seaduses kehtestatud toimingupiirangute korduvas teadvas rikkumises suures ulatuses aastatel 2007–2008. Andres Jaadla mõisteti korruptsioonis süüdi veebruaris 2012.

Augustis 2012 teatas ta jätkuva kohtuvaidluse tõttu Rakvere linnapea ametist tagasi astumisest. Augustis 2013 astus ta Reformierakonnast välja. Praegu on ta Keskerakonnas ning Rakvere uue koalitsiooni moodustamise järel tehti talle kolmas abilinnapea koht.

Juristiharidusega Anti Poolamets ütles, et Jaadla tahab oma korruptsiooniteemal kõikidel suu kinni lüüa, aga nii lihtsalt see ei käi. „See on ikka suur teema, kuidas korruptant nõuab, et tema süüdimõistmisest rääkida ei tohi,“ lausus Poolamets, kelle hinnangul pole Jaadlal avalikus sektoris enam kohta.

Mis puutub kõnesolevasse nõudesse, siis seda peab Poolamets ähvarduseks, millel pole juriidilist alust.