Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Rakvere ja Viljandi saavad riigilt pagulaste jaoks kokku 33 000 eurot

-
11.09.2016
Turkey Syria

Sotsiaalministeerium eraldab Rakvere ja Viljandi linnale augustis tulnud pagulaste vastuvõtmise toetamiseks 3000 eurot inimese kohta ehk kahele linnale kokku 33 000 eurot.

Ministri kolmapäevase käskkirjaga saab Rakvere linnavalitsus 15 000 eurot ja Viljandi linnavalitsus 18 000 eurot, et toetada 19. ja 24. augustil vastuvõetud 11 pagulast.

Raha eraldamise eesmärk on toetada ümberasustamise raames vastuvõetud pagulaste sulandumist ühiskonda.

Ühtlasi teatas Sotsiaalministeerium, et sõlmis kolmapäeval Hoolekandeteenuste AS-iga lepingu, mille kohaselt tasub ministeerium pagulastele üüritud korterite sisustamise eest kuni 1500 eurot inimese kohta.

Sotsiaalministeerium lubab Hoolekandeteenustel üürida pagulastele kortereid, mis on omakorda üüritud Riigi Kinnisvara AS-ilt (RKAS). Seejuures peab korterites olema esmane sisustus.Hoolekandeteenustel tuleb rahvusvahelise kaitse saanud pagulastega lepingud sõlmida ja neile iga kuu 18. kuupäevaks üüriarve saata.

Üürilepingu hinnas sisaldub korteri sisustamise kulu, mis on kuni 1500 eurot inimese kohta. Sellele lisanduvad üüri- ja kommunaalkulud, ettenägematud remondikulud ning üldkulud, mis on arvestuslikult 150 eurot kuus.

Kui üürnik jätab maksmata terve üüri või osa sellest, tuleb sotsiaalministeeriumil endal puudujääk kinni maksta. Samuti tuleb ministeeriumil hüvitada ettenägematud remondikulud, mida kindlustus ei kata.

BNS

FOTO: Scanpix