Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kristlane peab otsima uue koguduse, sest homopropaganda imbub kirikusse

-
04.10.2019
© Scanpix

Täna Rakveres algav LGBT filmifestival Festheart üritab oma kombitsaid üsna laiali ajada, ehkki kahel esimesel korral on huvi seksuaalvähemuste festivali vastu olnud kesine. Pärnus käis nädal tagasi filmi vaatamas vaid kaks inimest ja needki tulid õige pea saalist välja. Rakvereski on seni olnud kohal peamiselt vaid ajsaosalised. Ometi üritavad festivalikorraldajad haaret suurendada ning lisaks muule on imbunud homotrall kinosaalist välja ja jõuab isegi kirikusse, mis pole mitmele koguduseliikmele just meeltmööda.

Festhearti kavast leiab, et pühapäevahommikune jumalateenistus Rakvere kolmainu kirikus on lülitatud festivali programmi ning seal teenib lisaks kohalikule homosõbralikule kirikuõpetajale Tauno Toompuule ka skandaalne Risti koguduse pastor Annika Laats, kes on korduvalt homode kaitseks sõna võtnud ning rahvuskonservatiive ja nende toetajaid kritiseerinud.

Sama meelsus on ka Viru praostil Tauno Toompuul, kes nii isamaaliitlasest Rakvere linnavolikogu kui ka linnavalitsuse kultuurikomisjoni esimehena on võidelnud homofestivali eest.

EELK Viru praostkonna praost ja Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu kuulutas suvel sotsiaalmeedias, et ta seisab LGBT-õiguste eest ja selle eest, et moslemiimmigrandid saaksid Eestis elada. Samuti teatas Toompuu, et valitsus, kuhu kuulub populistlik erakond, ei väljenda Eesti elanike enamuse tahet ning valdav osa eestlastest ei soovi elada kurjas ja suletud natsimeelses riigis, vaid avatud ja liberaalses euroopalikus riigis, vahendas Meie Kirik. Valitsusse kuuluvat Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda peab Toompuu suureks ohuks Eesti suveräänsusele ja vabadusele.

“”Kanada “halvad asjad” – kanepipoed ja vikerkaarelipud. Ja muidugi palvetavad moslemid. Olgu, kuid ikkagi paistab kanepi, vikerkaare ja moslemitega riik palju turvalisem kui paremäärmusliku valitsusega Eesti,” kirjutas kirikuõpetaja.

Postitus oli inglisekeelne ning sellele vastas ka peapiiskop Urmas Viilma: “Nii kõneleb mees, kes kuulub Eesti Kaitseliitu ja on andnud vande kaitsta Eestit iga ohu eest.” Viilma lisas, et Toompuu harrastab vasakpopulismi, mis pole parempopulismist sugugi parem.

Elimineerides ühe osa inimestest (need, kes ei poolda LGBT propagandat), käitub kirikuõpetaja ebaeetiliselt, sest Jumala ees peaksid kõik olema võrdsed. Tuleb aru anda, et sellise suhtumise ja hoiaku tõttu väheneb niigi kahanev Toompuu enda kogudus veelgi.

Kogu selle LGBT liikumise juures on veel üks suur probleem. Nende eestvedaja Rakveres – Keio Soomelt – ei talu absoluutselt mingit vastuseisu ning iga vähegi halvemas valguses postitatud kajastuse peale sotsiaalmeedias, esitab tema või ta kaasvõitlejad kaebuse ning seda võetakse ka kuulda. Niinimetatud vihakõne levitamise põhjusena kustutatakse Facebookis, Youtube’is ja mujal iga selleteemaline tekst ja pilt.

Nõnda oli see ka äsja Uutes Uudistes levitatud videolooga Pärnus peetud filmiõhtust, kus EKRE-sse kuuluvad Pärnu volikogu liikmed avaldasid asja kohta oma arvamust. Õnneks pole Youtube ainuke kanal.

Sellist kustutamist võib käsitleda otsese rünnakuna sõnavabaduse vastu ning kaudselt võtta ka teisitimõtlejate tagakiusamisena.

Kas keegi kujutab ette, et Aktuaalses Kaameras kästakse välja lõigata episood, kus näiteks mingi valitsuse otsuse suhtes avaldatakse vastuargumente? See ei ole tänapäeva pluralismis lihtsalt mõeldav!

Rahulikku pühapäevateenistust nautida soovivad apoliitilised Rakvere kristlased peavad aga selleks pühapäevaks, aga võib-olla ka edaspidi, leidma uue kiriku.

PS Pole midagi imestada, kui ka selle postituse pärast jookseb Kei Soomelt või tema mõttekaaslased kaebama, kuigi ühtegi vihjet mingisuguselegi vihakõneelemendile pole siit leida.

UU