Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rakvere linnapea kaebas Riigikogu liikme Anti Poolametsa kohtusse

-
19.08.2021
Anti Poolamets
© UU

Keskerakonna Rakvere abilinnapea, Andres Jaadla, keda eelseisvate valimiste eel enam Keskerakonna nimekirja ei võetud, kaebas kohtusse Riigikogu liikme Anti Poolametsa (EKRE), kes meenutas Jaadla kunagisi süüdimõistmisi korruptsiooni eest.

Jaadla on seisukohal, et Poolametsa sotsiaalmeediasse tehtud postitus, kus viimane mainib, et Jaadla mõisteti 2012. aastal süüdi korruptsioonis, on tema isikuandmete avaldamine ja kahjustab ülemääraselt tema mainet.

Riigikogu ja Rakvere linnavolikogu liige, EKRE-sse kuuluv Anti Poolamets jagas tänavu juunis oma Facebooki lehel Rakvere linna pressiteadet “Euroopa linnapeade pakti Eesti rahvuslikuks saadikuks valiti Andres Jaadla” ja lisas sellele oma kommentaari: “Rakvere endine linnapea mõisteti 2012 süüdi korruptsioonis. Keskerakond aga premeeris teda Rakvere abilinnapea kohaga. Seetõttu keeldus EKRE Rakveres koalitsiooni minemisest. Sotsidele ja Isamaale pole see samuti mingi probleem. Mida sellest järeldada?”

Jaadla saatis seepeale Poolametsale nõudekirja 10 000 eurole, mille viimane Riigikogu kõnepuldis avalikult ette luges.

Virumaa Teataja andmeil on Andres Jaadla nõue mittevaralise kahju hüvitamises sel korral aga tublisti väiksem – 3500 eurot.

Anti Poolamets kinnitas päras 10 000 eurose nõudekirja saamist, et ei kavatse sellele reageerida.

Anti Poolamets ütles Virumaa Teatajale, et kahtlemata kujuneb kohtuotsusest, kui ükskord selleni jõutakse, pretsedent. “Mina ei näe selles kuritegu, kui avalikus teenistuses töötava inimese varasemaid avalikus teenistuses tehtud patte meelde tuletatakse,” ütles ta. “Veel enam – kord juba korruptsiooni eest karistatud inimesel ei tohiks avalikku teenistusse üldse asja olla.”

Hagiavalduse esitamise ajastatus pani aga Anti Poolametsa muigama. “Kohalikud valimised on tulemas. Jaadla on mulle nüüd hea mänedžer, aitab kampaaniat teha.”

Keskerakonnast tõrjutuna paneb Jaadla taas kokku oma valimisnimekirja, kuid eelnevalt on võimusõltlasest mees kuulunud ka Reformierakonda ja Koonderakonda.