Rakvere süürlased eelistasid saksa pagulaslaagrit laste koolile ja korralikule korterile

Eesti,
- Updated

Kaks aprillis Rakverre elama paigutatud Süüria perekonda otsustas kolida siit Saksamaa pagulaslaagrisse, kirjutab Virumaa Teataja. Ühes perekonnas on neli ja teises viis liiget. Mõne nädala eest suundusid mõlemad pered Saksamaale.

Rakvere linnapea Mihkel Juhkami kinnitas, et toad on tühjad ja kaks pesumasinat, mis peredele osteti, toodi hoiule linnavalitsusse. “Lapsed ei tahtnud minna, kuid emad ja isad ütlevad, et ei ole seda kultuuri ega keskkonda, kus istuda ja arutada. Nad valivadki laagri, selle asemel et elada Rakveres korteris ja lapsed saaksid turvaliselt käia koolis ja trennis,” ütles Juhkami.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lääne-Virumaale on jäänud vaid üks kvoodipagulaste perekond, kes elab Kundas. Pere plaanib aga kolida Tallinnasse. Kolmelapseline Iraagi perekond peab koolivaheaega sobivaks kolimise ajaks, mistõttu tegeleb pealinnas aktiivselt korteri otsimisega. Soovist lahkuda on nad teavitanud oma tugiisikut ja teema arutamiseks on istutud koos ka linna esindajatega.

Johannes Mihkelsoni keskuse tugiisikuteenuse koordinaator Kristina Avdonina rääkis, et pere kohanemine on olnud hea, nad suudavad enamiku asjadega iseseisvalt toime tulla. Elektrikust pereisa soovib aga tööle või tööpraktikale saada, kuid Kundas on sellega raskused.

“Õnneks avanes tal võimalus töötukassa kaudu olla vabatahtlikul tööl poes Sõbralt Sõbrale. Pärast seda tundis ta, et on vaja suuremat väljakutset ning pigem erialast kogemust ja tööpraktikat või parimal juhul töökohta,” ütles Avdonina. Pereema tahab jätkata haridusteed, mis tal kodumaal pooleli jäi.

BNS/UU

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused